Majtki, które lepiej zdjąć. Apel ginekologów do kobiet

Majtki, które lepiej zdjąć. Apel ginekologów do kobiet

Niektóre rodzaje majtek są szkodliwe dla zdrowia intymnego
Niektóre rodzaje majtek są szkodliwe dla zdrowia intymnego
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
28.08.2023 11:25

Ginekolożka bije na alarm. Popularny wśród wielu kobiet rodzaj majtek przyczynia się do wielu infekcji intymnych. Bakterie "jak po autostradzie sobie biegną do góry".

Wiele ludzi nie przywiązuje do tego wagi do zakupu odpowiedniej bielizny i popełnia rozmaite błędy, na przykład wybiera złe materiały, rozmiar czy nie dba o higienę.

Wybór odpowiedniego rodzaju i materiału ma ogromny wpływ na nasze zdrowie intymne. Nieprawidłowo dobrane majtki mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Stringi tylko w sypialni

Nie odznaczają się pod spódnicami czy materiałowymi spodniami. Dyskretny wygląd to jednak jedyna ich zaleta. Ginekolodzy od dawna ostrzegają przed noszeniem stringów, zwłaszcza na co dzień.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego? Ginekolożka Agnieszka Nalewczyńska, której profil na Instagramie śledzi ponad 200 tysięcy osób, wyjaśnia, że cienki pasek stringów może stać się idealną drogą dla bakterii.

- Okolica odbytu, analna. Co tam jest? Tam są bakterie. Jak mamy taki cieniutki paseczek, spocimy się (to jest normalne) i bakterie na tym cieniutkim paseczku jak po autostradzie sobie biegną do góry do okolicy pochwy, do okolicy cewki" - wyjaśniła na filmiku specjalistka.

To z kolei stwarza ryzyko infekcji dróg moczowych oraz intymnych.

Materiał ma znaczenie

Wybierając figi, bokserki czy inne kroje majtek, warto zwrócić uwagę na etykiety i skład tkanin, aby upewnić się, że wybieramy bieliznę, która nie szkodzi zdrowiu intymnemu.

Majtki produkowane z syntetycznych materiałów, które nie oddychają i zatrzymują wilgoć, sprzyjają rozwojowi bakterii oraz grzybów, co może prowadzić do infekcji intymnych.

Ważne jest wybieranie bielizny z tkanin naturalnych, które pozwalają skórze oddychać i utrzymują odpowiednią wilgotność. Bawełna jest jednym z najlepszych wyborów, ponieważ jest miękka, przepuszczalna dla powietrza i ogranicza ryzyko podrażnień oraz infekcji.

Ogromne znaczenie ma również właściwy rozmiar majtek. Zbyt obcisła i mała bielizna sprawia, że nasze miejsca intymne będą przepocone, co w efekcie może spowodować podrażnienia, a także przyczynić się do rozwoju bakterii.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta