UrodaKreska na oku - jak zrobić perfekcyjną kreskę eyelinerem?

Kreska na oku - jak zrobić perfekcyjną kreskę eyelinerem?

Kreska na oku - jak zrobić perfekcyjną kreskę eyelinerem?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
26.06.2018 20:38, aktualizacja: 22.10.2018 09:59

Kreska na powiekach narysowana za pomocą eyelinera zagęszcza linię rzęs, a tym samym powiększa optycznie oczy i sprawia, że stają się one wyrazistsze. Posługiwanie się eyelinerem lub kredką do oczu wymaga wprawy i intensywnego treningu. Rysowanie równych kresek na oku jest zaawansowaną i niełatwą sztuką.

Kreska na powiece a kształt oczu

Za pomocą kreski na powiece można w łatwy i szybki sposób skorygować niedoskonałości w budowie oczu — można je optycznie powiększyć, zmniejszyć, rozświetlić, a nawet wyrównać dysproporcje i ich rozstaw. W trakcie rysowania kreski na powiece warto pamiętać, że powinna być ona dopasowana do kształtu oczu:

  • kobiety z małymi oczami powinny postawić na kreskę-skrzydło, która charakteryzuje się wyraźnym pogrubieniem w zewnętrznym kąciku oka i delikatnym przeciągnięciem ku górze. Tego typu kreski są bardzo popularne wśród Azjatek.
  • kobiety z dużymi oczami śmiało mogą postawić na kreskę-jaskółkę, która zaczyna się w połowie oka. Przykładem gwiazdy, która sztukę rysowania jaskółek opanowała do perfekcji jest Marina Łuczenko,
  • kobiety z oczami o kształcie migdałów śmiało mogą postawić na bardzo grube kreski,
  • kobiety z oczami okrągłymi powinny rysować cienką i poziomą kreskę i nie przeciągać jej poza linię rzęs,
  • kobiety z głęboko osadzonymi oczami najlepiej prezentują się z kreską=kocie oko, która charakteryzuje się pogrubieniem w zewnętrznych kącikach i wyraźnym przeciągnięciem ku górze,
  • kobiety z opadającymi powiekami powinny rysować możliwie jak najcieńsze brwi z delikatnym pogrubieniem w zewnętrznym kąciku.

Nie przepłacaj za eyelinery. Wejdź na WP radarOkazji.

Eyeliner dla początkujących — jaki wybrać?

Eyeliner jest niezbędnym kosmetykiem do wykonania cienkiej i precyzyjnej kreski. Wyróżnia się: eyelinery płynne, eyelinery we flamastrze, eyelinery w kamieniu, eyelinery w żelu i eyelinery z pędzelkiem. Różnią się one od siebie przede wszystkim aplikatorem i konsystencją. Początkowo rysowanie kresek na powiekach może być trudne, dlatego też kobietom nieobytym w tej sztuce zaleca się wybór eyelinera w flamastrze. Co prawda, nie jest to zbyt wydajny kosmetyk i niekiedy może zasychać, jednakże umożliwia on narysowanie precyzyjnej kreski, nawet osobom początkującym.

Rysowanie kreski na powiekach — krok po kroku

  1. Na początku odpowiednio przygotuj powiekę — nałóż na nią bazę (może być to np. korektor) , a następnie jasny, matowy cień do powiek (jeśli masz opadające powieki nałóż w załamanie ciemniejszy cień i go rozetrzyj).
  2. Następnie przyłóż końcówkę aplikatora eyelinera na środku powieki, tuż przy linii rzęs i poprowadź kreskę ku zewnętrznemu kącikowi oka. Pamiętaj przy tym o tym, że bardzo ważna jest pozycja — najlepiej oprzyj łokcie stabilnie na twardej powierzchni (np. biurku) .
  3. Na samym końcu, w zależności od kształtu oka, możesz przeciągnąć kreskę ku górze poza linią rzęs.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także