Trwa ładowanie...
d3fm5um

Kreska na oku - jak zrobić perfekcyjną kreskę eyelinerem?

Kreska na powiekach narysowana za pomocą eyelinera zagęszcza linię rzęs, a tym samym powiększa optycznie oczy i sprawia, że stają się one wyrazistsze. Posługiwanie się eyelinerem lub kredką do oczu wymaga wprawy i intensywnego treningu. Rysowanie równych kresek na oku jest zaawansowaną i niełatwą sztuką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kreska na powiekach to dobry sposób na podkreślenie naturalnego piękna oczu
Kreska na powiekach to dobry sposób na podkreślenie naturalnego piękna oczu (Shutterstock.com)
d3fm5um

Kreska na powiece a kształt oczu

Za pomocą kreski na powiece można w łatwy i szybki sposób skorygować niedoskonałości w budowie oczu — można je optycznie powiększyć, zmniejszyć, rozświetlić, a nawet wyrównać dysproporcje i ich rozstaw. W trakcie rysowania kreski na powiece warto pamiętać, że powinna być ona dopasowana do kształtu oczu:

  • kobiety z małymi oczami powinny postawić na kreskę-skrzydło, która charakteryzuje się wyraźnym pogrubieniem w zewnętrznym kąciku oka i delikatnym przeciągnięciem ku górze. Tego typu kreski są bardzo popularne wśród Azjatek.
  • kobiety z dużymi oczami śmiało mogą postawić na kreskę-jaskółkę, która zaczyna się w połowie oka. Przykładem gwiazdy, która sztukę rysowania jaskółek opanowała do perfekcji jest Marina Łuczenko,
  • kobiety z oczami o kształcie migdałów śmiało mogą postawić na bardzo grube kreski,
  • kobiety z oczami okrągłymi powinny rysować cienką i poziomą kreskę i nie przeciągać jej poza linię rzęs,
  • kobiety z głęboko osadzonymi oczami najlepiej prezentują się z kreską=kocie oko, która charakteryzuje się pogrubieniem w zewnętrznych kącikach i wyraźnym przeciągnięciem ku górze,
  • kobiety z opadającymi powiekami powinny rysować możliwie jak najcieńsze brwi z delikatnym pogrubieniem w zewnętrznym kąciku.

Nie przepłacaj za eyelinery. Wejdź na WP radarOkazji.

d3fm5um

Eyeliner dla początkujących — jaki wybrać?

Eyeliner jest niezbędnym kosmetykiem do wykonania cienkiej i precyzyjnej kreski. Wyróżnia się: eyelinery płynne, eyelinery we flamastrze, eyelinery w kamieniu, eyelinery w żelu i eyelinery z pędzelkiem. Różnią się one od siebie przede wszystkim aplikatorem i konsystencją. Początkowo rysowanie kresek na powiekach może być trudne, dlatego też kobietom nieobytym w tej sztuce zaleca się wybór eyelinera w flamastrze. Co prawda, nie jest to zbyt wydajny kosmetyk i niekiedy może zasychać, jednakże umożliwia on narysowanie precyzyjnej kreski, nawet osobom początkującym.

d3fm5um

Rysowanie kreski na powiekach — krok po kroku

1. Na początku odpowiednio przygotuj powiekę — nałóż na nią bazę (może być to np. korektor), a następnie jasny, matowy cień do powiek (jeśli masz opadające powieki nałóż w załamanie ciemniejszy cień i go rozetrzyj).
2. Następnie przyłóż końcówkę aplikatora eyelinera na środku powieki, tuż przy linii rzęs i poprowadź kreskę ku zewnętrznemu kącikowi oka. Pamiętaj przy tym o tym, że bardzo ważna jest pozycja — najlepiej oprzyj łokcie stabilnie na twardej powierzchni (np. biurku).
3. Na samym końcu, w zależności od kształtu oka, możesz przeciągnąć kreskę ku górze poza linią rzęs.

d3fm5um

Podziel się opinią

Share

d3fm5um

d3fm5um