Makijaż: Panna Młoda jak malowana
Na weselu najpiękniejsza jest panna młoda. Tak głosi tradycyjne powiedzenie. I tak też powinno pozostać. Dlatego pomożemy Ci się dobrze przygotować, by olśnić Jego, Twoją teściową, Twoje przyjaciółki, ciotki, znajome...
Na weselu najpiękniejsza jest panna młoda. Tak głosi tradycyjne powiedzenie. I tak też powinno pozostać. Dlatego pomożemy Ci się dobrze przygotować, by olśnić Jego, Twoją teściową, Twoje przyjaciółki, ciotki, znajome...
Ile czasu zajmuje zrobienie makijażu? Okazuje się, że równie dobrze może trwać godzinę czy dwie, jak zająć dużo więcej czasu. Bo przecież na kilka miesięcy przed uroczystością należy już sumiennie dbać o cerę - oczyszczać, tonizować, nawilżać, codziennie trzeba się dobrze odżywiać i wysypiać, a sam makijaż trzeba jeszcze wypróbować na kilka tygodni przed ślubem! Uzbrój się w wytrwałość, cierpliwość i dobrej jakości kosmetyki - nie możesz dopuścić do żadnych uczuleń!
Wybór makijażu zależy od kilku czynników - no i od samej Ciebie. Jeśli na co dzień używasz mocnego makijażu, zapewne w Ten Dzień też wolałabyś takiego użyć, inaczej będziesz się źle czuła. Wybór zależy także od stroju - nie tylko od koloru, ale też od stylu sukni ślubnej, czy jest bardzo bogata czy też skromna i nowoczesna. Wreszcie zależy od Twojej karnacji i pory roku, w której bierzesz ślub - latem możesz sobie pozwolić na nieco mocniejsze kolory, bo na pewno będziesz opalona.
Jeśli trudno Ci się zdecydować, jaki makijaż podkreśli Twoją urodę, poproś o poradę profesjonalistę. Możesz także zdecydować się na profesjonalny makijaż w salonie kosmetycznym - pamiętaj jednak, by umówić się na niego z wyprzedzeniem! A jeśli nie ufasz kosmetyczkom i wierzysz w siebie, oto kilka rad.
- Najpierw uczesz włosy! Szczotkowanie, lakierowanie i układanie fryzury grozi rozmazaniem szminki i zepsuciem całego makijażu. * Teraz nałóż bazę pod makijaż - najlepiej jasną: białą lub lekko różową. Następnie zatuszuj niedoskonałości cery korektorem i nałóż podkład idealnie dopasowany do Twojej karnacji, czyli taki, po którego nałożeniu kolor twarzy nie będzie się odcinał o koloru szyi.
- Nałóż róż na kości policzkowe.
- Cienie do powiek powinny być dobrane do koloru sukni ślubnej lub wiązanki. Możesz też jednak użyć innych kolorów - beżów, brązów i złota latem oraz różu zimą.
- Przygotuj się na łzy wzruszenia i postaw na trwałość makijażu: nałóż wodoodporny tusz - najlepiej czarny, bo dzięki niemu oczy ładniej wychodzą na zdjęciach. Możesz się także zdecydować na farbowanie rzęs w gabinecie kosmetycznym. Farbowane rzęsy możesz potem pociągnąć bezbarwnym tuszem, który doda im objętości i długości.
- Nałóż trwałą szminkę. Do delikatnego makijażu najlepiej pasuje lekko różowy błyszczyk. A jeśli zapomniałaś wybielić zęby, użyj mocno czerwonej szminki, optycznie rozświetli ona Twój uśmiech.
- Zwieńczeniem artystycznego dzieła będzie sypki rozświetlający puder.
Gotowa? Jeśli makijaż jest dobrze zrobiony, powinien wytrzymać do końca uroczystości. Na wszelki jednak wypadek, poproś przyjaciółkę (druhnę?), by przez cały czas sprawdzała, jak wyglądasz i dała Ci znać, gdyby coś trzeba było poprawić. I spakuj do (jej) torebki szminkę, podkład, puder i chusteczki.