UrodaMakijaż permanentny brwi metodą microblading - cena i efekty

Makijaż permanentny brwi metodą microblading - cena i efekty

Makijaż permanentny brwi metodą microblading - cena i efekty
Źródło zdjęć: © 123RF
Anna Bator

24.06.2018 02:07, aktual.: 15.07.2018 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microblading to absolutny hit wśród zabiegów makijażu permanentnego brwi. Pozwala na precyzyjną korektę bądź rekonstrukcję brwi, która jest maksymalnie naturalna i efektowna.

Makijaż permanentny brwi - dla kogo?

Brwi permanentne to doskonałe rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn, którzy mają problem z naturalnym kształtem i zagęszczeniem włosków na łuku brwiowym. Sięgają po niego osoby, które chcą poprawić wygląd swoich brwi poprzez trwałą korektę, np. zagęścić brwi, poszerzyć łuk brwiowy, czy trwale przyciemnić kolor brwi.

Microblading brwi to także doskonałe rozwiązanie dla osób po chemioterapii lub z zaburzeniami hormonalnymi, które na skutek choroby mają rzadkie brwi lub nie mają ich wcale. Permanentne brwi to także koło ratunkowe dla kobiet, które w przeszłości usunęły swoje brwi (moda na cienkie kreseczki) i u których nie nastąpił ich odrost.

Jak wygląda microblading brwi?

Na microblading brwi zdecydowałam się z powodu rzadkich, jasnych brwi, które regularnie musiałam przyciemniać kredką lub cieniem do brwi. Choć od zabiegu minęło już kilka lat i musiałam dopigmentować kolor, uważam, że microblading był najlepszym, kosmetycznym zabiegiem, na jaki się zdecydowałam.

Zabieg makijażu permanentnego brwi tą metodą poprzedza szczegółowa ankieta, na podstawie której klientka jest kwalifikowana do zabiegu. Makijaż permanentny brwi wykonuje się w miejscowym znieczuleniu, przy pomocy specjalnego, kremowego preparatu. W czasie oczekiwania na działanie znieczulenia, kosmetyczka dobiera kolor tatuażu, aby był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Blondynki nie musza się więc obawiać, że wyjdą z salonu ze zbyt ciemnym makijażem brwi.

Kolejnym krokiem jest nadawanie kształtu brwiom. Zwykle kosmetyczki kierują się naturalnym kształtem łuku. Przy pomocy nici kosmetyczka odciska na skórze wysokość brwi i zaznacza kredką. Przykładając do oka kredkę sprawdza także symetrię brwi i pochylając kredkę w bok, określa zakończenie łuku brwiowego. Ponieważ nasze połowy ciała, w tym twarzy, zwykle nie są symetryczne, musi zrobić to wyjątkowo dokładnie i odpowiednio dopasować kształt i długość brwi.

Kiedy znieczulenie zaczyna działać, rozpoczyna się zabieg właściwy, czyli wprowadzanie barwnika pod skórę. Microblading brwi nie jest bolesny, choć dla mnie nieco nieprzyjemny. Kojarzy się (słusznie zreszatą) z nacinaniem brwi. Rzeczywiście microblading jest wprowadzaniem barwnika poprzez nacinanie skóry, a więc rysowaniem włosków dokładnie tak, jak rosną naturalnie. Im głębiej aplikowany jest pigment, tym trwalszy tatuaż. Efekt widoczny jest od razu, choć nadmiar barwnika złuszcza się do około 2-3 tygodni (w tym czasie należy intensywnie natłuszczać skórę, podobnie, jak w przypadku tradycyjnego tatuażu). Po tym czasie należy umówić się na korektę makijażu permanentnego brwi.

Microblading brwi - cena

Cena makijażu permanentnego brwi wynosi średnio 800 zł. W tej kwocie zawarta jest także korekta, którą wykonuje się po ok. 2 tygodniach. Efekt zabiegu microbladingu brwi utrzymuje się nawet do 2 lat. Po tym czasie, makijaż permanentny brwi może blednąć, więc należy go dopigmentować. Zabieg ten jest tańszy (ok. 500 zł), ponieważ zwykle nie ma potrzeby ponownego konturowania łuku i nadawania kształtu brwiom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także