Małe łaknienie

Małe łaknienie

12.11.2008 14:10, aktual.: 12.11.2008 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jamnik, kórego wzięłam ze schroniska, w ogóle nie chce
pić wody.

Kilka dni temu wzięłam ze schroniska ok. 3 letniego jamnika. Pies dzień przed odbiorem był w schronisku zaszczepiony przeciw wściekliźnie, nosówce i odrobaczony. Piesek zachowuje się na oko zdrowo, jest bardzo żywotny i skory do zabawy, martwi nas tylko to, że w ogóle nie chce pić wody. Apetyt mu dopisuje, ale od 2 dni nie zagląda do miski z wodą. Z wielką chęcią wypił trochę mleka, a dziś dostał troszkę wody podstępem. Jaka może być przyczyna, że pies nie chce pić wody? Czy może mieć to związek z efektem po szczepionce?

Oczywiście nie jest możliwe, żeby Państwa piesek obywał się bez wody. Prawdopodobnie karmiony jest karmą domową i wodę przyjmuje również w tej postaci. Nie należy się przejmować brakiem pragnienia, bo jeśli organizm będzie potrzebował wody, to na pewno Państwa piesek zacznie pić. Powinien być stały dostęp wody. Woda w zależności od rejonu gdzie Państwo mieszkają może być z kranu odstana, lub gotowana lub z butelki, ale raczej powinno się unikać wód wysoko-zmineralizowanych lub leczniczych, bo u zwierząt brak na ten temat badań, jeśli chodzi o działanie lecznicze. Brak pragnienie nie może być absolutnie związany ze szczepieniem. Po szczepieniu raczej może wystąpić gorączka i wręcz odwrotny skutek.
Pewnie myślą Państwo, że to efekt po szczepieniu wścieklizny, ale w chorobie tej brak pragnienia wynika raczej z zaburzeń neurologicznych, czyli trudności w połykaniu, a nie czystej niechęci do wody jako takiej.

Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy"
Łódź

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także