Trwa ładowanie...

Małgorzata Kożuchowska opowiedziała o ciemnych stronach branży. Poruszyła ważne kwestie

Małgorzata Kożuchowska w jednym z wywiadów opowiedziała o tym, z jakimi trudnościami muszą się zmagać osoby pracujące w branży aktorskiej. Wspomniała o nierównościach zarobków w teatrze i dyskryminacji.
Share
Małgorzata Kożuchowska opowiedziała o ciemnych stronach show-biznesu
Małgorzata Kożuchowska opowiedziała o ciemnych stronach show-biznesuŹródło: ONS
d2v808g

Małgorzata Kożuchowska jest aktorką, która ma wiele lat doświadczenia w branży. Pracę w zawodzie rozpoczęła w 1994 roku i od tamtej pory jest z nią nierozłączna. Wkrótce pojawi się na wielkim ekranie w filmie o Edwardzie Gierku. W "Gazecie Wyborczej" opowiedziała o tym, jak wygląda sytuacja kobiet pracujących w branży filmowej. Według niej w końcu mówi się o nierównościach w zarobkach.

Małgorzata Kożuchowska o kobietach w świecie filmu

"To wynik długoletniego procesu (...) Przez lata na przykład utarło się, że tak po prostu jest i się o tym nie dyskutuje" – mówiłaaktorka i zaznaczyła, że wcześniej nikt nie myślał też o tym, jak kobiety mają połączyć swoje role filmowe z rolą matki. Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na fakt dyskryminacji kobiet na polu zawodowym. Kożuchowska jest z tego powodu zadowolona.

"Dziś się o tym mówi i czuję się z tym dobrze, mimo że nie uważam się za jakąś walczącą feministkę. Ale zawsze uważałam się za człowieka wolnego" – podsumowuje.

d2v808g

WPodróży: Niemcy Północne, czyli idealny pomysł na weekendowy wyjazd cz. I

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v808g

Podziel się opinią

Share
d2v808g
d2v808g