GwiazdyMałgorzata Socha wyszła na salony. I nie powinno nas to dziwić

Małgorzata Socha wyszła na salony. I nie powinno nas to dziwić

Małgorzata Socha wyszła na salony. I nie powinno nas to dziwić
Aleksandra Kisiel

28.01.2020 08:47, aktual.: 28.01.2020 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Socha gra w dwóch serialach. Pojawia się w reklamach, kampaniach społecznych. A i tak ciągle odpowiada na to samo pytanie: "Kto został z dziećmi, gdy ona jest poza domem?".

Jeśli jesteś matką i masz bujne życie zawodowe, nieustannie musisz odpowiadać na pytania: "A kto zajmuje się dziećmi, jak ciebie nie ma w domu?" I nie ważne, czy jesteś prezeską Warty Poznań, nauczycielką czy aktorką, pytanie zawsze się pojawia.

Małgorzata Socha, aktorka, jest mamą trójki dzieci. Więc pytania o to, kto zajmuje się maluchami, padają, ilekroć Socha wyjdzie z domu. W ostatniej rozmowie z dziennikarką Jastrząb Post również musiała spowiadać się z tego, kto zajmuje się Basią, Zosią i Stanisławem, gdy mama jest na ściance. Odpowiedź nie powinna nikogo zaskoczyć. Dzieciaki zostają z tatą, Krzysztofem Wiśniewskim, albo nianią, która pracuje z rodziną Sochy od lat.

Małgosia Socha i jej obowiązki

Bardziej może zaskoczyć otwarcie rozmowy. Dziennikarka Jastrząb Post zaczyna od komplementu: "Małgosia, wyglądasz oszałamiająco!" a potem dodaje: "Jak udaje ci się tak dobrze wyglądać, będąc matką trójki dzieci"? Usiłuję sobie przypomnieć, ile razy Brad Pitt musiał odpowiadać na takie pytania. "Hej Brad, masz sześcioro dzieci. Jak udało ci się założyć czysty frak na dzisiejsze rozdanie Oscarów". Albo ile razy Bill Gates, ojciec trójki dzieci, tłumaczył kto zajmuje się jego pociechami, gdy on opracowuje kolejne wersje Windowsa.

Kilka lat temu, podczas "sezonu nagrodowego", czyli okresu od grudnia do marca, gdy wręczane są najważniejsze nagrody muzyczne i filmowe, aktorki rozpoczęły akcję "Ask her more" (ang. Zapytaj ją o coś więcej). Nawoływały dziennikarzy showbiznesowych, by pytali swoje rozmówczynie o rzeczy inne, niż nazwisko projektanta sukienki czy wartość diamentów, jakie mają na sobie. Akcja przyniosła pozytywny skutek. Aktorki, producentki, scenarzystki mówiły o swoich nowych przedsięwzięciach, o sprawach politycznych, społecznych.

Polskim dziennikarzom showbiznesowym chyba też trzeba by przypomnieć, że życie kobiety nie kończy się na macierzyństwie, a założenie czystej sukienki naprawdę nie jest wyzwaniem, które przerasta matki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)