Blisko ludziMałgorzata Trzaskowska o tym, dlaczego Polki nie chcą mieć dzieci. "Ministerstwo Edukacji woli koncentrować się na niewieścich cnotach"

Małgorzata Trzaskowska o tym, dlaczego Polki nie chcą mieć dzieci. "Ministerstwo Edukacji woli koncentrować się na niewieścich cnotach"

Małgorzata Trzaskowska
Małgorzata Trzaskowska
Źródło zdjęć: © AKPA
14.07.2021 12:13

Małgorzata Trzaskowska opublikowała na swoim profilu na Instagramie wymowną grafikę. Odpowiada w niej na pytanie, dlaczego kobiety w Polsce nie chcą mieć dzieci. Odnosi się również we wpisie do priorytetów polityki oświatowej na następny rok szkolny.

Doradca ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka interpretował w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" priorytety polityki oświatowej na następny rok szkolny. - Tylko dzięki cnotom społecznym możemy uzyskać człowieka dojrzałego, czyli takiego, który umie spełniać dobro. Żeby jednak te cnoty mogły się rozwijać, to trzeba mieć zdrową rodzinę, opartą na monogamicznym nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety – mówił dr hab. Paweł Skrzydlewski.

"Niewieście cnoty"

Zdaniem felietonisty Radia Maryja i TV Trwam problemem może być wychowanie i zachowanie kobiet. Dlatego kluczowe jest ich właściwie wychowanie, czyli "ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich". W najnowszym wpisie na Instagramie zabrała głos w temacie Małgorzata Trzaskowska. Opublikowała grafikę, w której odpowiedziała na pytanie, dlaczego kobiety w Polsce nie chcą mieć dzieci: "nie stać ich na dziecko, ponieważ zarobki są zbyt niskie", "nie mają dostępu do legalnej aborcji w przypadku wykrycia ciężkich wad płodu" - wyjaśniła.

Co więcej, kobiety nie chcą rezygnować z pracy z obawy, że nie będą miały gdzie wrócić oraz boją się, że dziecko będzie niepełnosprawne, a w Polsce nie ma odpowiednich świadczeń. Poza tym, kobiety po prostu nie chcą mieć dzieci lub przeszkadza im tak zanieczyszczone środowisko, jakie mamy obecnie na świecie.

Trzaskowska na Instagramie o ministrze Czarnku

"Kobiety stanowią 52 proc. ludności w Polsce. Poziomem wykształcenia i kompetencji nie ustępujemy mężczyznom. Posiadanie dobrej pracy jest ważnym aspektem życia dla 84 proc." – napisała Trzaskowska. Dodała, że kobiety mają decydujący głos w rodzinach, w kwestiach zakupów codziennych, ale też funkcjonowania czy zakupu domu, mieszkania, sprzętów, wakacji itd.

Dodała, że ostatnie wybory samorządowe i protesty uliczne pokazały, jak bardzo rośnie nasza świadomość obywatelska, a kobiety są wielką siłą.

"Kluczowymi obszarami do rozwoju w kraju są dla Polek: zdrowie, gospodarka, praca, nadążającą za światem edukacja… tymczasem nasze Ministerstwo Edukacji woli koncentrować się na "niewieścich cnotach". HALO! TU XXI. WIEK!" – zakończyła swój wpis żona prezydenta Warszawy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (229)
Zobacz także