Trwa ładowanie...

Mali pacjenci potrafią cieszyć się każdą chwilą. Wzruszający wpis lekarza

Lekarz, który na co dzień opiekuje się nieuleczanie chorymi dziećmi, opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis. Zapytał małych pacjentów, co im się najbardziej podobało w życiu. Odpowiedzi chwytają za serce.

Share
Mali pacjenci potrafią cieszyć się każdą chwilą. Wzruszający wpis lekarza
Źródło: 123RF.COM
dc5uos9

Alistair McAlpine na co dzień styka się ze śmiercią. Lekarz pracuje na pediatrycznym oddziale opieki paliatywnej w jednym ze szpitali w Kapsztadzie. Specjalista miał dość negatywnych i smutnych komentarzy w mediach społecznościowych na temat swojej pracy i małych pacjentów. Postanowił sam zabrać głos. Opublikował na Twitterze niezwykle wzruszający wpis. Zapytał najpierw swoich podopiecznych, co najbardziej lubią robić. Ich odpowiedziami podzielił się z internautami. Historie były nie tylko chwytające za serce, ale także dość zabawne.

Nieuleczalnie chore maluchy w wieku od czterech do dziewięciu lat potrafią cieszyć się każdą chwilą. W przeciwieństwie do swoich rówieśników nie lubią oglądać bajek w telewizji czy na tablecie ani nie przeglądają ciągle Facebooka. Wolą bawić się ze swoimi pupilami, chętnie jedzą lody i budują zamki z piasku na plaży.

Lekarz zacytował na Twitterze niektóre odpowiedzi. - Uwielbiam, kiedy Ginny przytula się do mnie w nocy i mruczy – przyznał jeden z chłopców. Inny mały pacjent stwierdził, że ekscytujące jest przeskakiwanie morskich fal. Mali pacjenci podkreślali także, jak ważne są dla nich uśmiech, życzliwość i miłość ze strony ich najbliższych. - Moja babcia jest dla mnie taka miła. Zawsze sprawia, że się uśmiecham – czytamy.

dc5uos9

McAlpine zwrócił uwagę, że prawie wszystkie dzieciaki, z którymi rozmawiał, kochają książki i opowiadane historie. Lekarz zachęca więc rodziców, aby czytali jak więcej swoim dzieciom. Wśród tych zabawnych i uroczych historyjek, były także takie, które zdradzały, przez co przechodzą chore dzieci. Niektóre martwią się, że ich rodzice są smutni. - Tata nie powinien się smucić. Niedługo się spotkamy – powiedział jeden z maluchów.

Dzieciaki nie lubią współczucia, chcą, by rodzice, lekarze i przyjaciele traktowali je normalnie. - Moi prawdziwi przyjaciele nie przejmowali się, kiedy moje włosy wypadły - przyznał jeden z pacjentów McAlpine'a. Inna dziewczynka dodała: - Jane przyszła odwiedzić mnie po operacji i nawet nie zauważyła blizn!

- Bądź miły. Czytaj więcej książek. Spędzaj czas ze swoją rodziną. Żartuj. Idź na plażę. Przytul psa. Powiedz wyjątkowej osobie, że ją kochasz – podsumował swój wpis lekarz. - Dzieci żałowały, że nie mogły tego robić częściej. Och! I jedz lody! Reszta się nie liczy.
Wpis pediatry błyskawicznie zyskał ponad 60 tysięcy polubień, 40 tysięcy udostępnień i ponad 1000 komentarzy. - Co za wspaniały i wzruszający post – napisał jeden z użytkowników. Inny dodał: - Nie pamiętam, bym kiedykolwiek tak się wzruszył, czytając coś na Twitterze.

Zobacz też: Rezygnujesz ze szczepienia? Narażasz życie dziecka

dc5uos9

Podziel się opinią

Share
dc5uos9
dc5uos9