FitnessMali pacjenci potrafią cieszyć się każdą chwilą. Wzruszający wpis lekarza

Mali pacjenci potrafią cieszyć się każdą chwilą. Wzruszający wpis lekarza

Mali pacjenci potrafią cieszyć się każdą chwilą. Wzruszający wpis lekarza
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Katarzyna Gileta
02.02.2018 14:20, aktualizacja: 02.02.2018 14:39

Lekarz, który na co dzień opiekuje się nieuleczanie chorymi dziećmi, opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis. Zapytał małych pacjentów, co im się najbardziej podobało w życiu. Odpowiedzi chwytają za serce.

Alistair McAlpine na co dzień styka się ze śmiercią. Lekarz pracuje na pediatrycznym oddziale opieki paliatywnej w jednym ze szpitali w Kapsztadzie. Specjalista miał dość negatywnych i smutnych komentarzy w mediach społecznościowych na temat swojej pracy i małych pacjentów. Postanowił sam zabrać głos. Opublikował na Twitterze niezwykle wzruszający wpis. Zapytał najpierw swoich podopiecznych, co najbardziej lubią robić. Ich odpowiedziami podzielił się z internautami. Historie były nie tylko chwytające za serce, ale także dość zabawne.

Nieuleczalnie chore maluchy w wieku od czterech do dziewięciu lat potrafią cieszyć się każdą chwilą. W przeciwieństwie do swoich rówieśników nie lubią oglądać bajek w telewizji czy na tablecie ani nie przeglądają ciągle Facebooka. Wolą bawić się ze swoimi pupilami, chętnie jedzą lody i budują zamki z piasku na plaży.

Lekarz zacytował na Twitterze niektóre odpowiedzi. - Uwielbiam, kiedy Ginny przytula się do mnie w nocy i mruczy – przyznał jeden z chłopców. Inny mały pacjent stwierdził, że ekscytujące jest przeskakiwanie morskich fal. Mali pacjenci podkreślali także, jak ważne są dla nich uśmiech, życzliwość i miłość ze strony ich najbliższych. - Moja babcia jest dla mnie taka miła. Zawsze sprawia, że się uśmiecham – czytamy.

McAlpine zwrócił uwagę, że prawie wszystkie dzieciaki, z którymi rozmawiał, kochają książki i opowiadane historie. Lekarz zachęca więc rodziców, aby czytali jak więcej swoim dzieciom. Wśród tych zabawnych i uroczych historyjek, były także takie, które zdradzały, przez co przechodzą chore dzieci. Niektóre martwią się, że ich rodzice są smutni. - Tata nie powinien się smucić. Niedługo się spotkamy – powiedział jeden z maluchów.

Dzieciaki nie lubią współczucia, chcą, by rodzice, lekarze i przyjaciele traktowali je normalnie. - Moi prawdziwi przyjaciele nie przejmowali się, kiedy moje włosy wypadły - przyznał jeden z pacjentów McAlpine'a. Inna dziewczynka dodała: - Jane przyszła odwiedzić mnie po operacji i nawet nie zauważyła blizn!

- Bądź miły. Czytaj więcej książek. Spędzaj czas ze swoją rodziną. Żartuj. Idź na plażę. Przytul psa. Powiedz wyjątkowej osobie, że ją kochasz – podsumował swój wpis lekarz. - Dzieci żałowały, że nie mogły tego robić częściej. Och! I jedz lody! Reszta się nie liczy.
Wpis pediatry błyskawicznie zyskał ponad 60 tysięcy polubień, 40 tysięcy udostępnień i ponad 1000 komentarzy. - Co za wspaniały i wzruszający post – napisał jeden z użytkowników. Inny dodał: - Nie pamiętam, bym kiedykolwiek tak się wzruszył, czytając coś na Twitterze.

Zobacz też: Rezygnujesz ze szczepienia? Narażasz życie dziecka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)