Blisko ludziMalujesz się przy oknie? Finał może być tragiczny

Malujesz się przy oknie? Finał może być tragiczny

Użytkowniczka Facebooka ostrzega przed zostawianiem lusterek tuż przy oknie
Użytkowniczka Facebooka ostrzega przed zostawianiem lusterek tuż przy oknie

18.06.2022 08:50, aktual.: 18.06.2022 09:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz cieplejsze, słoneczne dni to nie tylko okazja do spędzania czasu na zewnątrz. To również większa szansa, że przy nieuważnym korzystaniu z domowych sprzętów w naszych czterech kątach wybuchnie pożar. Z taką sytuacją musiała się zmierzyć pewna użytkowniczka mediów społecznościowych.

Lusterko przy oknie? Latem to zły pomysł

Lato to czas korzystania z wielu rozrywek na świeżym powietrzu, ale też moment, w którym rośnie ryzyko niebezpieczeństw związanych z działaniem promieni słonecznych. Mowa tu nie tylko o oparzeniach czy odwodnieniu się organizmu pod wpływem ciepła. Becca Edward opublikowała na Facebooku nagranie, w którym ostrzega przed trzymaniem lusterek w pobliżu okien podczas słonecznych dni. Na własnej skórze przekonała się, jakie niebezpieczeństwo się z tym wiąże.

Wiele osób maluje się tuż przy oknie, aby zapewnić sobie naturalne światło i dokładnie widzieć, jak wyglądają nakładane na twarz kosmetyki. Okazuje się, że nie jest to rozsądne podejście, zwłaszcza gdy słońce mocno przygrzewa. Odbijające się od powierzchni lustra światło może nagrzać inny przedmiot do czerwoności, powodując pożar. Taką sytuację pokazała użytkownikom Facebooka Becca Edward.

"Cieszę się, że zauważyłam to w porę"

- To przypomnienie dla ciebie, twojej rodziny i przyjaciół. Nie zostawiajcie luster na parapecie - napisała w poście. Edward wyjaśnia, że na co dzień korzysta z lusterka i nigdy nie zdarzyła jej się podobna sytuacja. Łatwo bowiem zapomnieć, że przedmiot ma dwie strony, w tym jedną powiększającą. Właśnie na nią rano padały promienie słońca. Becca zauważyła w porę, jak lusterko podgrzewa plastikową ramę okna.

- Cieszę się, że zauważyłam to w porę. Oglądacie tylko dziewięciosekundowy film w kontrolowanym środowisku. Bądźcie świadomi, co może się stać, gdy nie korzystacie z lusterek kosmetycznych w odpowiedni sposób - dodała we wpisie. Pamiętajmy, że powiększające lustra mogą skupić promienie na łatwopalnych rzeczach, takich jak firanki, ubrania lub papier. Wtedy znacznie trudniej będzie opanować ewentualny pożar.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)