Blisko ludziMama trójki dzieci zmarła na raka jelita. Lekarz stwierdził, że jest na niego za młoda

Mama trójki dzieci zmarła na raka jelita. Lekarz stwierdził, że jest na niego za młoda

Mama trójki dzieci zmarła na raka jelita. Lekarz stwierdził, że jest na niego za młoda
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Paulina Brzozowska
11.12.2017 10:14, aktualizacja: 11.12.2017 10:49

Od lekarza usłyszała, że nie ma się czym przejmować. 32-letnia Nicole Yarran była w trzeciej ciąży, kiedy zdiagnozowano u niej raka wątroby i jelita. Nie doczeka jednak momentu, kiedy jej dzieci pójdą do szkoły i skończą studia. Kobieta zmarła. Wszystko przez to, że leczenie podjęto zbyt późno.

Historię Nicole opowiedziała jej matka, Kathy Rose Narrier. Ostatnim życzeniem jej córki było bowiem to, by zwiększyć świadomość społeczeństwa w kwestii nowotworów. I tego, że mogą one dotknąć nawet bardzo młode osoby.

Nicole, będąc w trzeciej ciąży, zaczęła źle się czuć. Ciągle cierpiała na wzdęcia, krwawiła przy wydalaniu i miała mdłości. Pierwszy lekarz, do którego poszła, stwierdził, że jest "za młoda na raka", a jej dolegliwości związane są z ciążą. Kobieta uwierzyła.

Niestety kilka tygodni później, podczas badania USG, lekarze znaleźli w jej jelicie i wątrobie aż osiem guzów wielkości piłek golfowych. Nicole urodziła trzecią córeczkę i rozpoczęła walkę o swoje życie. Niestety terapię rozpoczęto zbyt późno i kobieta zmarła, kiedy jej córeczka miała 18 miesięcy.

Nicole miała 32 lata, była mamą trzech córek: Aaylah, Alavis i Alkere. – Wiedziała, że nigdy nie doczeka wnuków, że nie usłyszy, jak mówią do niej "babciu". Było jej ciężko z myślą, że każde urodziny ich córek będą świętowane w smutku, bo osoba, która dała im życie nie będzie śpiewać im "sto lat" – powiedziała mama Nicole w rozmowie z portalem "Uniland".

Zdjęcia z ostatnich chwil Nicole obiegły w internet w mgnieniu oka. Kobieta z ich pomocą chciała zwrócić uwagę na problem, jakim jest niewłaściwa diagnostyka nowotworów. Wierzyła, że tak drastyczny przekaz może coś zmienić i sprawić, że młodzi ludzie będą poważniej podchodzić do kwestii swojego zdrowia i badań kontrolnych. Nikt nie jest bowiem za młody, żeby śmiertelnie zachorował.