Blisko ludziMarianna Schreiber na konferencji partii Mam Dość 2023. "Liczą się dla nas potrzeby zwykłych ludzi"

Marianna Schreiber na konferencji partii Mam Dość 2023. "Liczą się dla nas potrzeby zwykłych ludzi"

Marianna Schreiber podczas konferencji partii Mam Dość 2023
Marianna Schreiber podczas konferencji partii Mam Dość 2023
Źródło zdjęć: © AKPA
Sara Przepióra
10.05.2022 15:57, aktualizacja: 10.05.2022 17:33

Marianna Schreiber zapowiedziała, że w 2023 roku wejdzie do Sejmu. Żona ministra PiS-u założyła własną partię, o czym zakomunikowała obserwatorom na Instagramie i TikToku. Zorganizowała także konferencję, na której przedstawiła wyborcom swój program polityczny, który - jak twierdzi - ma się skupiać na kobietach.

Marianna Schreiber zdobyła popularność dzięki udziałowi w castingach do programu "Top Model". Jej obecność w telewizyjnym show wywołało niemałe kontrowersje. Widzowie oburzyli się, że żona ministra PiS chce zrobić karierę w stacji, której działalności partia jej męża nie toleruje.

Marianna Schreiber w polityce

Mariannie Schreiber nie udało się zostać modelką, ale nadal stara się zaistnieć w mediach. Do show-biznesu próbuje dostać się za wszelką cenę, publikując treści w mediach społecznościowych. Od jakiegoś czasu udowadnia jednak, że ma znacznie większe ambicje. Kobieta postanowiła pójść śladami męża i wkroczyć do świata polityki. Założyła własną partię i opracowała program polityczny.

O swojej decyzji poinformowała w poście na Instagramie i TikToku. Napisała, że szykuje się na najbliższe wybory parlamentarne z własną partią pod wymowną nazwą "Mam dość".

- Tak wielu z nas ucieka od polityki. Ale ona dogoni każdego, czy tego chce, czy nie chce. Tak wielu Polaków zrezygnowało z oddania swojego głosu w wyborach, ponieważ nikt nie reprezentuje ich interesu - pisała o powodach wyboru nowej drogi kariery.

Schreiber przyznała, że chce zmienić polską rzeczywistość na lepszą, dzielić się dobrem, empatią i szacunkiem wobec współobywateli. Podkreśliła również, że ma dość kategoryzowania ludzi, odrzucania tych, którzy są w stanie podjąć więcej wysiłku niż niejeden polityk. "Czy mój program rozwiąże problemy? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie w tej chwili. Wierzę, że znajdą się fachowcy, którzy mnie wesprą" - podsumowała.

Konferencja partii Mam Dość 2023

10 maja Marianna Schreiber zorganizowała konferencję prasową własnej partii. Przyznała, że oczekuje, aby dołączyli do niej ludzie, którzy stoją za wolnym wyborem i szanują drugiego człowieka. Liderka przyznała, że nie zamierza opowiadać się za skrajną prawicą ani lewicą.

"MAM DOŚĆ 2023 powstaje z moich własnych funduszy, inicjatywy i nieprzymuszonej woli. Jesteśmy partią liberalną, demokratyczną, proeuropejską. Chcemy zrzeszać osoby młode. Szerzymy konstytucyjne prawo do wolności, tolerancji, pluralizmu. W konsekwencji, szczególnie dbamy o kobiety i ich prawa" - powiedziała Marianna Schreiber na konferencji.

Maj 2022, Marianna Schreiber
Maj 2022, Marianna Schreiber© AKPA | AKPA

- Na konferencji pojawiła się między innymi Maja Staśko. Zabrakło Michała Kołodziejczaka, lidera AgroUnii, z którym będę współpracować nad jednym z projektów. Z działaniami startujemy 1 czerwca. Wszystko już jest zaplanowane. Będziemy na ulicach Warszawy, ale nie tylko - mówi już w rozmowie z Wirtualną Polską.

Podczas omawiania programu politycznego poświęciła wiele uwagi roli kobiety w polskim społeczeństwie oraz swojej działalności aktywistycznej. Zapewniała, że chce, aby rodziny LGBTQ+ mogły zakładać w Polsce rodziny i miały prawo do spokojnego życia.

Maj 2022, Marianna Schreiber
Maj 2022, Marianna Schreiber© AKPA | AKPA

Wśród najważniejszych "spraw do załatwienia tu i teraz" wymieniła: obniżenie inflacji, przywrócenie praworządności, uporządkowanie całościowe systemu edukacji, usprawnienie opieki medycznej i uporządkowanie spraw dotyczących polityki energetycznej.

- Wśród osób, które zadeklarowały pomoc, znaleźli się także lekarze, nauczyciele, ekonomiści i przedsiębiorcy. Chcemy wspólnie zadbać o rzeczy, które dla wielu polityków patrzących z góry na obywateli, wydają się trywialne. Liczą się dla nas potrzeby zwykłych ludzi - mieszkalnictwo, edukacja, godne życie i pomoc socjalna - wyjaśnia nam Marianna Schreiber.

Kim jest Marianna Schreiber?

Marianna Schreiber jest magistrą pedagogiki, a prywatnie żoną ministra PiS, Łukasza Schreibera. Para wychowuje wspólnie córkę. Schreiber dała się poznać szerszemu gronu jako uczestniczka popularnego reality show "Top Model".

Udział żony posła PiS w show stacji, które nie sympatyzuje z partią rządzącą, wzbudzał ogromne emocje. Schreiber wielokrotnie była pytana, co o jej udziale sądzi mąż. Zapewniała wówczas, że mąż ją wspiera, lecz nie będzie się publicznie wypowiadał na ten temat.

- Jak się zapewne wszyscy domyślają "Top Model" na antenie TVN nie jest programem pokazywanym na żywo. Zdążyliśmy już naprawdę dawno to przepracować. Mój mąż nie będzie się wypowiadał i to też jest moja prośba, którą on gdzieś tam uwzględnił w swoich poczynaniach. Nie będzie komentował i myślę, że to jest najlepsza decyzja. Wierzę, że prawdziwa miłość wszystko zwycięży - mówiła w rozmowie z serwisem Plejada.