UrodaMaseczki ochronne. Jak poradzić sobie z podrażnieniami na skórze z powodu maseczki?

Maseczki ochronne. Jak poradzić sobie z podrażnieniami na skórze z powodu maseczki?

Niezbędnym elementem w naszym codziennym życiu stały się maseczki ochronne. Niestety, u wielu osób powodują one podrażnienia oraz występowanie otarć. Znamy już sposoby na radzenie sobie z parowaniem okularów, praniem i dezynfekcją maseczek, ale jak radzić sobie, gdy skóra źle reaguje na noszenie tego zabezpieczenia?

Maseczki ochronne. Jak poradzić sobie z podrażnieniami na skórze z powodu maseczki?
Źródło zdjęć: © Getty Images

30.04.2020 | aktual.: 30.04.2020 18:21

Noszenie maseczek ochronnych może powodować szereg nieprzyjemnych konsekwencji związanych z podrażnieniami czy wypryskami. Nie dotyczy to wyłącznie osób na co dzień pracujących w szpitalach, ale praktycznie wszystkich. Problem związany z uporczywymi kłopotami skórnymi wynikającymi z noszenia maseczek staje się powszechny. Jak sobie poradzić z podrażnieniem?

Jak zapobiec podrażnieniom przy noszeniu maseczki ochronnej?

Wszelkie otarcia i podrażnienia na skórze mogą się pojawić przy noszeniu maseczki ochronnej ze względu jej ciasne elementy. Uciskają one twarz, czego wynikiem są bolesne otarcia. Chcąc zminimalizować ryzyko wystąpienia podobnych problemów zalecane jest wybieranie takich maseczek, które mają gładką teksturę, ale jednocześnie nadto nie przylegają do skóry.

Podrażnienia na skórze – jak sobie radzić z maseczką?

Nawet, gdy wybierz ultra miękką maseczkę ochronną, może się okazać, że podrażnienia na skórze jednak się pojawią. Wówczas należy działać od razu po ściągnięciu ochrony poprzez przemycie zaczerwienionych miejsc wodą z łagodnym żelem. Po wszystkim warto użyć również żelu aloesowego, który doskonale zniweluje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry. U osób z łuszczycą czy egzemą, bardzo pomocna w walce z podrażnieniami po maseczce okazuje się maść z owsem koloidalnym. Dodatkowo można wesprzeć regenerację twarzy przy pomocy ceramidów.

Zobacz także: Nosisz maseczkę? Pamiętaj o tych 6 zasadach

Podrażnienia na skórze – bolesny trądzik

Osoby borykające się cerą tłustą są jeszcze bardziej narażone na nieprzyjemne podrażnienia po noszeniu maseczki ochronnej. Ciepło i wilgoć wytworzone przez maseczki prowadzą do wzrostu produkcji sebum, co skutkuje w dalszej konsekwencji stanami zapalnymi oraz wypryskami. Dlatego też warto myć twarz zarówno przed, jak i po noszeniu maseczki. Delikatny żel wystarczy, ale przy częstych wypryskach pomocne mogą się okazać również kosmetyki z kwasem salicylowym. Podrażnienia na skórze znikną, a noszenie maseczki nie będzie takie uciążliwe.

Podrażnienia na skórze – zachowanie nawilżenia

Nie wolno zapominać o produktach nawilżających, które utrzymają odpowiednią pielęgnację cery pod maseczką. Sięgaj po takie kosmetyki, które nie powodują zatykania porów, a przy tym zapewniają ochronę skóry. Jeśli musisz założyć maseczkę, noś ją wyłącznie na nawilżoną twarz pozbawioną podkładu czy innych kolorowych kosmetyków. Tylko w ten sposób uchronisz się przed podrażnieniami na skórze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)