Masz 10 sekund. Rozwiążesz zadanie z podstawówki?

Masz 10 sekund. Rozwiążesz zadanie z podstawówki?

Zagadka matematyczna podzieliła internautów - zdjęcie ilustracyjne
Zagadka matematyczna podzieliła internautów - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
02.12.2023 13:04, aktualizacja: 02.12.2023 14:03

Uważaliście na zadaniach z matematyki? Jeśli tak, nie powinniście mieć problemów z rozwiązaniem prostego równania, nawet w pamięci. Sprawdź się! Czy zdążysz wykonać zadanie w wyznaczonym czasie?

Rozwiązywanie łamigłówek pomaga naszemu mózgowi w zachowaniu sprawności. W mediach społecznościowych można znaleźć coraz więcej kont, które udostępniają zagadki z różnych dziedzin. Sporą popularnością cieszą się te matematyczne. To właśnie w ich przypadku trzeba się wykazać znajomością kilku zasad. W tym przypadku niezbędna jest wiedza o kolejności wykonywania działań.

Rozwiążesz równanie? Podobne rozwiązują uczniowie podstawówki

Pamiętaj, że równanie musisz obliczyć w pamięci. Na podanie prawidłowej odpowiedzi masz 10 sekund. Jeżeli tylko pamiętasz podstawowe zasady i kolejność wykonywania działań, na pewno nie będziesz mieć problemu. Rozwiązanie znajdziesz poniżej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przypomnijmy, że działanie wygląda następująco: 555:5x4-34=?

W przypadku, kiedy w jednym działaniu mamy do czynienia z dzieleniem, mnożeniem oraz odejmowaniem i to w takiej kolejności, kolejne matematyczne obliczenia wykonujemy "od lewej do prawej". Najpierw dzielimy 555 przez 5. Wynik, czyli 111, mnożymy przez cztery. Następnie od 444 odejmujemy 34. Wychodzi nam 410. Podaliście prawidłową odpowiedź?

Dlaczego warto rozwiązywać matematyczne równania?

W trakcie obliczania kolejnych matematycznych łamigłówek pobudzamy mózg do pracy. Ćwiczymy nie tylko logiczne myślenie, lecz także swoją kreatywność. To również trening intuicji! Im więcej zagadek matematycznych rozwiązujemy, tym łatwiej nam będzie np. zadbać o domowe finanse. Z tego względu, nawet jeżeli nie czujemy się omnibusami w tej dziedzinie nauki, warto co pewien czas pochylić się nawet nad prostymi równaniami. Mózg ćwiczmy jak każdy inny mięsień!

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także