Blisko ludziMatylda Damięcka opublikowała grafikę z wizerunkiem Wandy Traczyk-Stawskiej. To reakcja na niedzielne protesty

Matylda Damięcka opublikowała grafikę z wizerunkiem Wandy Traczyk-Stawskiej. To reakcja na niedzielne protesty

Matylda Damięcka opublikowała wymowną grafikę.
Matylda Damięcka opublikowała wymowną grafikę.
Źródło zdjęć: © East News
Anna Podlaska
12.10.2021 14:31

W niedzielę odbyły się w Polsce protesty pod hasłem "My zostajemy w Unii Europejskiej". Podczas manifestacji do tłumu demonstrantów przemawiała w Warszawie Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego. Matylda Damięcka umieściła ją na swojej grafice.

Na placu Zamkowym w Warszawie zgromadziło się najwięcej osób, które manifestowały. Do ludzi przemawiali artyści, politycy oraz weteranki Powstania Warszawskiego. Ich wystąpienia próbowali zagłuszyć narodowcy pod wodzą Roberta Bąkiewicza. To właśnie jego podobizna również znalazła się na ilustracji aktorki.

Grafika Damięckiej

Matylda Damięcka umieściła na swoim profilu na Instagramie rysunek, na którym jest postać Wandy Traczyk Stawskiej. Przy jej podobiźnie napisała wymowne słowo: "pamięć". Poniżej znalazła się podobizna Roberta Bąkiewicza, który jest m.in. prezesem Stowarzyszenia Marszu Niepodległości i napis: "zapamiętamy ci".

To do Bąkiewicza Traczyk-Stawska na niedzielnej manifestacji krzyknęła: - Milcz głupi chłopie! Milcz! Chamie skończony. On wraz ze swoją kontrmanifestacją starał się ją zagłuszyć.

Zagraniczne media

Niedzielne protesty nie przeszły bez echa w światowych mediach. Opisały je m.in. "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "The Guardian", "Deutsche Welle", "The Korean Times", ABC News.

Protesty były odpowiedzią na czwartkowy wyrok TK.

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej — po rozpoznaniu wniosku premiera Mateusza Morawieckiego — uznał, że niektóre zapisy Traktatu o Unii Europejskiej nie są zgodne z konstytucją.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta