Trwa ładowanie...

Matylda Damięcka w celny sposób skomentowała sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Dostało się Jarosławowi Kaczyńskiemu

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest coraz bardziej dramatyczna. Koczujący tam uchodźcy z Afganistanu wciąż nie mogą liczyć na wjazd do Polski. Brakuje im podstawowych rzeczy - jedzenie dostarcza fundacja "Ocalenie", pomaga także poseł Lewicy, Maciej Konieczny.

Matylda Damięcka o sytuacji migrantówMatylda Damięcka o sytuacji migrantówŹródło: fot. AKPA, fot:
d47wuq6
d47wuq6

Od ponad tygodnia w okolicy miejscowości Usnarz, w pasie przygranicznym koczuje grupa 32 uchodźców – kobiet, mężczyzn i dzieci pochodzących z Afganistanu. Polska Straż Graniczna odmawia wpuszczenia ich na terytorium Polski, nie pozwalała także złożyć wniosków o ochronę międzynarodową. W sprawie wypowiedział się między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich, Marcin Wiącek, który powołując się na Konstytucję stwierdził, że Polska ma obowiązek przyjąć migrantów. Mimo to sytuacja wciąż jest patowa.

Wierny jak kot

Na jednym ze zdjęć zrobionym przez fotoreportera "Gazety Wyborczej" widzimy uchodźczynię tulącą kota. Historia podróży zwierzęcia jest niezwykła. Kobiety chciały zostawić kota w Afganistanie, ten jednak konsekwentnie za nimi podążał.

"Wysyłamy zdjęcie kotka. Tak, przyjechał z Afganistanu. Panie mówią, że chciały go zostawić, ale on ciagle za nimi szedł. Wiec w końcu ugięły się i zabraly ze sobą" - można przeczytać na Instagramie fundacji Ocalenie.

Teraz pupil podzielił los innych migrantów i czeka na wjazd do Polski.

d47wuq6

Mój kot jest lepszy niż twój

Matylda Damięcka, która w swoich grafikach na profilu "thegirlwhofeltonearth" celnie podsumowuje bieżące zdarzenia, tym razem nawiązała właśnie do obecności kota na granicy. Rysowniczka porównała sytuację dwóch pupili: jednego za granicą, drugiego w domu Jarosława Kaczyńskiego. Smutny wniosek wysnuła jedna z obserwatorek posta, która napisała: "mój kot jest lepszy niż twój" parafrazując słowa piosenki Kazika. Czy obrazek dotrze do prezesa i uderzy w jego czułe struny?

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Dramatyczna relacja z Afganistanu. "To są ludzie, którzy uciekli z piekła"

d47wuq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47wuq6