Trwa ładowanie...

Mąż Moniki dostał pieniądze od rodziców. "Czy mi się należą?"

Monika chce zabezpieczyć się na przyszłość. Nie jest jednak pewna, jak wygląda to z perspektywy prawnej. "Czy jeżeli mąż dostanie pieniądze od rodziców, to mnie też się one należą?" – pyta kobieta.
Share
Kobieta zastanawia się, czy należą jej się pieniądze
Kobieta zastanawia się, czy należą jej się pieniądzeŹródło: iStock.com
d14vms8

"Jesteśmy kilka lat po ślubie. Nie mamy rozdzielności majątkowej. Czy jeżeli rodzice przekażą mężowi jakąś kwotę, to mnie też się należą te pieniądze jako żonie? Czy jeżeli mąż kupi za nie nieruchomość to w razie rozwodu będzie ona dzielona na pół?" – napisała Monika na forum Kafeteria WP.

Zobacz także: "Mąż postawił mi ultimatum: rodzisz dziecko albo idziesz do pracy"

"Pieniądze są męża"

Forumowicze ochoczo zaczęli odpowiadać kobiecie. Starają się jej pomóc. "Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w przepisach kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, z których wynika, iż do majątku osobistego każdego z małżonków należą m. in. przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił" – tłumaczy jeden z internautów.

"Prawnie jego... Jeśli rodzina daruje nieruchomość bądź pieniądze jemu i tylko jemu, to jest to jego własność. Nie ma znaczenia tutaj dokument rozdzielności" – dodaje kolejny użytkownik.

d14vms8

Internauci jednogłośnie stwierdzili, że pieniądze należą wyłącznie do męża Moniki. "Jeżeli kupi nieruchomość, to może dopisać cię w akcie notarialnym jako współwłaściciela i wtedy wchodzi w skład wspólnoty majątkowej. Może również w akcie widnieć sam mąż jako właściciel i wtedy obejdziesz się smakiem" – wyjaśnia inna osoba.

Zobacz także: Była z koleżanką w galerii. Zaczepki starszego mężczyzny wyprowadziły ją z równowagi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

d14vms8

Podziel się opinią

Share
d14vms8
d14vms8