Trwa ładowanie...
ycipk-1mzz4n

Meghan Markle apeluje do dziewcząt. W nagraniu przypomniano, co zrobiła w wieku 11 lat

Meghan Markle jest nie tylko żoną brytyjskiego księcia i byłą gwiazdką Hollywood. Księżna Meghan od lat walczy o równe szanse kobiet na całym świecie. Dziś apeluje do dziewcząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meghan Markle ma ważny apel z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek
Meghan Markle ma ważny apel z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek (Getty Images)
ycipk-1mzz4n

W 2011 roku ONZ ustanowiło 11 października Międzynarodowym Dniem Dziewczynek. Z tej okazji na oficjalnym profilu księżnej Meghan w mediach społecznościowych pojawiło się poruszające przemówienie.

Meghan Markle zabrała głos z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek

"Każda dziewczynka ma potencjał. Ma prawo do nauki, do bycia słyszaną, do zabawy i odkrywania świata. Do bycia dokładnie tym, kim jest" – mówi Meghan na nagraniu udostępnionym na oficjalnym profilu księstwa Sussex na Instagramie. "Zadawajcie pytania, idźcie naprzód, błyszczcie najjaśniej. Znajcie swoją wartość i miejcie świadomość, że jesteśmy tuż za wami" – apeluje.

W nagraniu wykorzystano również archiwalny materiał z udziałem Meghan. Jako 11-latka napisała list do producentów płynu do mycia naczyń, którego kampanię reklamową uznała za seksistowską. Firma zareagowała na jej list, a spot reklamowy został zdjęty. Już wtedy przyszła księżna apelowała, by nie bać się reagować, gdy w telewizji zobaczymy nieodpowiednią naszym zdaniem treść.

ycipk-1mzz4n

Meghan od lat walczy o prawa kobiet. W połowie września księżna zaprezentowała charytatywną kolekcję ubrań sygnowaną własnym nazwiskiem. Cel jest szczytny – każdy funt ze sprzedaży ubrań z kolekcji zostanie przekazanym podopiecznym fundacji Smart Works, które starają się o swoją pierwszą posadę lub próbują wrócić na rynek pracy.

Działania Meghan doceniła również sama królowa Elżbiera II. 8 marca wydano oświadczenie, w którym poinformowano, że księżna Sussex została oficjalnie mianowana wiceprezeską organizacji The Queen's Commonwealth Trust. Do jej obowiązków będzie należeć przede wszystkim praca z członkami organizacji, którzy na co dzień zajmują się wspieraniem kobiet i dziewcząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1mzz4n

Zobacz także: Mamy mają moc – Lidia Bukowska

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1mzz4n

ycipk-1mzz4n
ycipk-1mzz4n