Trwa ładowanie...

Meghan Markle ofiarą rasizmu? Księżna znalazła się w centrum konfliktu

Meghan Markle jest jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Stara się wykorzystywać swoją popularność w dobrych celach, m.in. promując ekologiczny styl życia. Jednak nawet jej zdarzają się wpadki. Ostatnia wywołała gorącą dyskusję w mediach.

Share
Meghan Markle ofiarą rasizmu? Księżna znalazła się w centrum konfliktu
Źródło: Getty Images
d3ud1yy

Meghan Markle i książę Harry o ochronie środowiska

Meghan Markle i książę Harry o ochronie środowiska mówią od wielu miesięcy. Wielokrotnie zwracali uwagę na to, jak ważne jest dbanie o ekologię. Księżna Sussex publicznie powiedziała także, że z tych względów nie chce mieć więcej niż dwoje dzieci. Ten komentarz ugodził bezpośrednio w księżną Kate, która sama ma już trójkę.

Loty Meghan Markle

Głośną dyskusję w mediach wywołały niedawne loty Meghan Markle. Księżna razem z księciem Harrym i synem Archiem w ciągu 11 dni aż cztery razy leciała prywatnym samolotem. Oskarżono ją o hipokryzję, gdyż spowodowało to wytworzenie dużo większej ilości zanieczyszczeń, niż gdyby Meghan i Harry polecieli linią komercyjną.

Meghan Markle oskarżona o hipokryzję

Meghan Markle została oskarżona o hipokryzję z powodu swoich częstych lotów, lecz bardzo dużo znanych osób stanęło w jej obronie - m.in. Ellen Degeneres czy Jameela Jamil. Ta druga wdała się nawet w głośny spór z Piersem Morganem.

d3ud1yy

- To nie jest dla nas bezpieczne, bycie z członkami rodziny królewskiej, czy prezydentami, na pokładzie tego samego samolotu - napisała na Twitterze Jamil. - Są głównymi celami porwań i zamachów.

Odpowiedział jej Piers Morgan, który niejednokrotnie wdaje się w dyskusje w mediach społecznościowych. Napisał, że w ostatnich latach Meghan Markle z księciem Harrym latali liniami komercyjnymi - i nigdy nic nikomu się nie stało.

Meghan Markle i rasizm

To jednak nie jedyne, co Jamil napisała o Meghan w ostatnich dniach. W kolejnym poście oskarża Anglików o rasizm.

- Ugh. Droga Anglio i angielska praso, po prostu powiedzcie, że jej nienawidzicie, bo jest czarna, a jego, bo ożenił się z czarną kobietą i zakończcie to już - napisała Jamil. - Wasze znęcanie się jest upokarzające i oczywiste. Wszyscy straciliście zdrowy rozsądek. Jest 2019. Dorośnijcie.

d3ud1yy

I tym razem również odpowiedział jej Piers Morgan. Brytyjski dziennikarz napisał, że sama powinna dorosnąć i nazwał ją "żałosnym głupcem pokazującym cnotę" podczas gdy, według niego, sama nie jest idealna.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d3ud1yy

Podziel się opinią

Share
d3ud1yy
d3ud1yy