GwiazdyMeghan Markle ofiarą rasizmu? Księżna znalazła się w centrum konfliktu

Meghan Markle ofiarą rasizmu? Księżna znalazła się w centrum konfliktu

Meghan Markle ofiarą rasizmu? Księżna znalazła się w centrum konfliktu
Źródło zdjęć: © Getty Images
Agata Porażka
21.08.2019 17:43

Meghan Markle jest jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Stara się wykorzystywać swoją popularność w dobrych celach, m.in. promując ekologiczny styl życia. Jednak nawet jej zdarzają się wpadki. Ostatnia wywołała gorącą dyskusję w mediach.

Meghan Markle i książę Harry o ochronie środowiska

Meghan Markle i książę Harry o ochronie środowiska mówią od wielu miesięcy. Wielokrotnie zwracali uwagę na to, jak ważne jest dbanie o ekologię. Księżna Sussex publicznie powiedziała także, że z tych względów nie chce mieć więcej niż dwoje dzieci. Ten komentarz ugodził bezpośrednio w księżną Kate, która sama ma już trójkę.

Loty Meghan Markle

Głośną dyskusję w mediach wywołały niedawne loty Meghan Markle. Księżna razem z księciem Harrym i synem Archiem w ciągu 11 dni aż cztery razy leciała prywatnym samolotem. Oskarżono ją o hipokryzję, gdyż spowodowało to wytworzenie dużo większej ilości zanieczyszczeń, niż gdyby Meghan i Harry polecieli linią komercyjną.

Meghan Markle oskarżona o hipokryzję

Meghan Markle została oskarżona o hipokryzję z powodu swoich częstych lotów, lecz bardzo dużo znanych osób stanęło w jej obronie - m.in. Ellen Degeneres czy Jameela Jamil. Ta druga wdała się nawet w głośny spór z Piersem Morganem.

- To nie jest dla nas bezpieczne, bycie z członkami rodziny królewskiej, czy prezydentami, na pokładzie tego samego samolotu - napisała na Twitterze Jamil. - Są głównymi celami porwań i zamachów.

Odpowiedział jej Piers Morgan, który niejednokrotnie wdaje się w dyskusje w mediach społecznościowych. Napisał, że w ostatnich latach Meghan Markle z księciem Harrym latali liniami komercyjnymi - i nigdy nic nikomu się nie stało.

Meghan Markle i rasizm

To jednak nie jedyne, co Jamil napisała o Meghan w ostatnich dniach. W kolejnym poście oskarża Anglików o rasizm.

- Ugh. Droga Anglio i angielska praso, po prostu powiedzcie, że jej nienawidzicie, bo jest czarna, a jego, bo ożenił się z czarną kobietą i zakończcie to już - napisała Jamil. - Wasze znęcanie się jest upokarzające i oczywiste. Wszyscy straciliście zdrowy rozsądek. Jest 2019. Dorośnijcie.

I tym razem również odpowiedział jej Piers Morgan. Brytyjski dziennikarz napisał, że sama powinna dorosnąć i nazwał ją "żałosnym głupcem pokazującym cnotę" podczas gdy, według niego, sama nie jest idealna.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta