Trwa ładowanie...

Melania Trump miesza w polityce. Przyczyniła się do zwolnienia doradczyni prezydenta USA

Pracownica Donalda Trumpa - Mira Ricardel straciła stanowisko zastępczyni doradcy ds. bezpieczeństwa. Po raz pierwszy w historii USA pierwsza dama oficjalnie zajęło stanowisko w sprawie obsady personalnej w Białym Domu.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Melania Trump przyczyniła się do zwolnienia doradczyni prezydenta USA
Melania Trump przyczyniła się do zwolnienia doradczyni prezydenta USAŹródło: ONS.pl
d33momo

Mira Ricardel była zastępczynią doradcy ds. bezpieczeństwa. Biały Dom w oświadczeniu informuje, że Donald Trump pochwalił Ricardel za służbę dla ojczyzny. Tygodnik "Wprost" wspomina, że już wcześniej pojawiły się pogłoski na temat odwołania doradczyni. Podobno była odpowiedzialna za przecieki.

Jak podaje wprost.pl podczas podróży do Afryki miało dojść do konfliktu pomiędzy Ricardel a członkami delegacji towarzyszącej Melanii Trump. Podstawą sporu miało być wykorzystanie funduszy Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Była zastępczyni doradcy ds. bezpieczeństwa od dłuższego czasu miała nie najlepsze relacje z sekretarzem obrony, Jimem Mattisem.

W historii Stanów Zjednoczonych wcześniej nigdy nie miała miejsca sytuacja, żeby pierwsza dama oficjalnie zajmowała stanowisko w sprawie obsady w Białym Domu. Jednak Melania Trump wyłamała się z tej tradycji. Amerykańskie media były zaskoczone wtorkowym oświadczeniem Trump. "Stanowisko Urzędu Pierwszej Damy jest takie, że (Mira Ricardel) nie zasługuje już na zaszczyt służby w Białym Domu” - poinformował Stephanie Grisham, dyrektor ds. komunikacji Melanii Trump.

d33momo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d33momo

Podziel się opinią

Share
d33momo
d33momo