Trwa ładowanie...
ycipk-b1b5zc

Mette-Marit cierpi na śmiertelną chorobę. Pierwsze wyjście od ogłoszenia diagnozy

Pod koniec października norweska rodzina królewska poinformowała, że księżna Mette-Marit walczy ze śmiertelną chorobą. 45-latka cierpi na samoistne zwłóknienie płuc. Teraz po raz pierwszy pokazała się publicznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mette-Marit pokazała się po raz pierwszy od ogłoszenia swojej choroby.
Mette-Marit pokazała się po raz pierwszy od ogłoszenia swojej choroby. (Getty Images)
ycipk-b1b5zc

Według lekarzy, Mette-Marit, zostało od 3 do 5 lat życia. Mimo złych wieści, księżna podkreśliła, że będzie starać się wypełniać swoje obowiązki. Dlatego nie powinno dziwić pojawienie się jej na uroczystej ceremonii wręczenia Nagród Nobla w Oslo.

Księżna reprezentowała norweską rodzinę królewską razem z mężem, księciem Haakonem i swoimi teściami. Nie obyło się bez wzruszeń. Mette-Marit ledwo powstrzymywała łzy, gdy słuchała laureatki Pokojowej Nagrody Nobla – byłej niewolnicy seksualnej Państwa Islamskiego, Nadii Murad. Księżna dyskretnie ocierała łzy. Jej mąż również wyglądał na poruszonego słowami kobiety.

To było jej pierwsze wystąpienie od chwili, gdy świat dowiedział się, że walczy ze śmiertelną chorobą. Poza momentami wzruszenia, księżna sprawiała wrażenie spokojnej i szczęśliwej, że może brać udział w tak ważnej uroczystości.

ycipk-b1b5zc
Getty Images
Podziel się

Samoistne zwłóknienie płuc to rzadkie schorzenie, które nieczęsto dotyka kobiety. Zazwyczaj obserwuje się je u mężczyzn po 60. roku życia. Chorobę trudno rozpoznać – osoby nią dotknięte mają problem przede wszystkim z wydolnością oddechową. Księżna już od jakiegoś czasu narzekała też na zawroty głowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: WP Ekspress - Projekt "Powroty" Wydanie: 21 listopada 2018

ycipk-b1b5zc

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-b1b5zc

ycipk-b1b5zc
ycipk-b1b5zc