Trwa ładowanie...
di7lxby

Michał Piróg o "ideologii singli". Tancerz nie krył swojego oburzenia

"Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć jako samotna wyspa"- głosił w niedzielę abp Marek Jędraszewski w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Te słowa odbiły się dużym echem. Obok tego tematu obojętnie nie mógł przejść Michał Piróg, który sytuację opisał jednym wymownym hashtagiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Piróg o "ideologii singli"
Michał Piróg o "ideologii singli" (ONS)
di7lxby

Arcybiskup Marek Jędraszewski w niedzielę, podczas kazania w Kalwarii Zebrzydowskiej, stwierdził, że "co jakiś czas w myśli europejskiej pojawiają się koncepcje takiego życia człowieka, według których powinien on być całkowicie izolowany wobec innych, żyjący własnym tylko życiem, skoncentrowanym na samym sobie. Według duchownego źródłem takich zachowań są nowe ideologie, które mogą zagrażać świętym wartościom. Te "niepokojące ideologie", to "LGBT", "gender" oraz nowa – "singli"

Michał Piróg o nowych "ideologiach"

Te słowa arcybiskupa wywołały wiele słów sprzeciwu i oburzenia. Między innymi o komentarz pokusił się Michał Piróg, który na swoim profilu na Instagramie wypunktował absurdy, jakie w ostatnim czasie wybrzmiały między innymi na polskiej scenie politycznej.

di7lxby

"Następnie Krzysztof Bosak majaczący o naturalnym planie bożym. Próbujący przekonać, że "cierpienie zwierząt w klatce jest jedynie dogmatem wiary lewicowej i antynaukowym kłamstwem". Potem kiedy temperatura rozpuszcza mu mózg do reszty, zaczyna bredzić, "że homoseksualizm zwłaszcza ten aktywny, praktykowany, nie jest czymś, co należy akceptować. Z punktu widzenia chrześcijanina jest to grzechem". A ja się pytam, kiedy gej okłamuje kobietę i bierze z nią ślub, aby żyć w tej wstrzemięźliwości. To, czym to jest według chrześcijanina?" – zapytał retorycznie artysta.

Swoją oburzenie podsumował hashtagiem "czeski film", który miał pokazywać, z jakimi absurdalnymi wypowiedziami mamy do czynienia.

W komentarzach internauci dzielili się własnymi przekonaniami. Znalazły się głosy zarówno popierające słowa Krzysztofa Bosaka, jak i krytykujące postawy polityka i duchownego.

Smacznego na dobry wieczór! Odc. 6: Ciasteczka fasolowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di7lxby

Podziel się opinią

Share
di7lxby
di7lxby