Qaqwqwrqw

Microblading brwi – jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?

Microblading brwi to nic innego jak ich permanentny makijaż. Zabieg przypominający nieco robienie tatuażu, wykonuje się w dobrych salonach kosmetycznych. Przy pomocy drobnych igieł-piórek nakłada się pigment na skórę i wypełnia braki lub podkreśla naturalny kształt brwi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Microblading brwi to idealne rozwiązanie dla cienkich i słabych włosków
Microblading brwi to idealne rozwiązanie dla cienkich i słabych włosków (123RF)
Qaqwqwrqw

Miroblading brwi – co warto o nim wiedzieć?

Microblading brwi to bezpieczna procedura wykonywana w sterylnym gabinecie kosmetycznym. Przed wykonaniem zabiegu, przeprowadzana jest ankieta, która ma na celu sprawdzić, czy klientka jest uczulona na któryś ze składników wykorzystywanego pigmentu i czy jej skóra ma skłonność do alergii. Po pozytywnym wyniku badania i wyborze koloru (najlepiej zdecydować się na ten najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia włosków) rozpoczyna się zabieg. Trwa on średnio dwie godziny, a pełen efekt widoczny jest po dwóch tygodniach. Po tym czasie pigment traci intensywność, skóra się goi i można cieszyć się idealnie wypełnionymi brwiami. Ceny microbladingu brwi wahają się w zakresie 600-1000zł. W kwotę wliczona jest ewentualna korekta.

Microblading brwi – jak wygląda zabieg?

Sama procedura microbladingu brwi nie jest skomplikowana. Rozpoczyna się od wybrania szablonu – kosmetyczka pomoże w dobraniu najlepszego dla nas kształtu brwi. Następnie na włoski nakładana jest maść znieczulająca (można ją stosować wielokrotnie podczas zabiegu, więc jest on całkowicie bezbolesny), a następnie zaczyna się zaznaczanie brwi i ich zagęszczanie.

Qaqwqwrqw

Microblading brwi – jak zadbać o jego trwałość?

Choć efekt microbladingu brwi utrzymać się może nawet do dwóch lat, najważniejsze są pierwsze fazy dbania nie tylko o same brwi, ale i o skórę twarzy. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie powinno się nadmiernie przecierać, wyrywać i przemywać brwi. Trzeba na nie nakładać odżywcze i regenerujące maści, które jednocześnie wspomogą gojenie się skóry. Wskazana jest rezygnacja z kosmetyków do mycia twarzy (toników, mleczek, nawet płynów micelarnych i peelingów), a makijaż można nałożyć dopiero po około trzech dniach. Nie wolno zdrapywać ewentualnych strupków, gdyż może to doprowadzić do powstania blizn. Saunę, solarium, basen musimy sobie odpuścić na co najmniej trzy tygodnie.

Microblading brwi – dla kogo?

Permanentny makijaż będzie świetnym rozwiązaniem dla pań, które nie czują się dobrze z codziennym samodzielnym regulowaniem brwi. Będzie idealny dla kobiet aktywnych, które chcą wyglądać doskonale także podczas ćwiczeń na siłowni, basenie czy gier na świeżym powietrzu. Wypełnienie brwi microbladingiem zasłoni też blizny, wypełni włoski, które wypadły po chemioterapii. Jeśli mamy wrażliwą skórę, trwały makijaż wyeliminuje używanie kosmetyków wywołujących alergie i podrażnienia.

Microblading brwi – przeciwwskazania

Makijaż permanentny brwi może zafundować sobie niemal każda kobieta. Musimy jednak wstrzymać się z zabiegiem jeśli jesteśmy w ciąży, karmimy piersią, chorujemy na padaczkę, łuszczycę, nowotwór lub choroby tarczycy. Jeśli wykonywana na początku ankieta również wykaże, że jesteśmy uczulone na któryś ze składników wypełniającego pigmentu, będziemy musiały zrezygnować z microbladingu brwi.

Microblading brwi – efekty

Wyostrzenie konturu brwi, wypełnienie brakujących włosków, korekta złego regulowania włosków, nadanie im odpowiedniego kształtu oraz pogrubienie to największe korzyści wykonania microbladingu brwi.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw