Mieszka z żoną w Hiszpanii. "Pan Lotto" jest nie do poznania

Mieszka z żoną w Hiszpanii. "Pan Lotto" jest nie do poznania

Ryszard Rembiszewski przeszedł w Hiszpanii metamorfozę
Ryszard Rembiszewski przeszedł w Hiszpanii metamorfozę
Źródło zdjęć: © AKPA | EUZEBIUSZ NIEMIEC
oprac. KPL
10.05.2023 10:14, aktualizacja: 10.05.2023 13:38

Ryszard Rembiszewski jest jedną z ikon starej telewizji. Charyzmatyczny "pan Lotto" zaskarbił sobie wieloletnią sympatię telewidzów. Na emeryturze zdecydował się na śmiały krok i... dziś jest nie do poznania.

Urodzony w 1947 roku Rembiszewski karierę rozpoczął od pracy na antenie Polskiego Radia. W telewizji pracował przede wszystkim jako lektor, a rozpoznawalność zapewniła mu rola prowadzącego popularny "Koncert życzeń" oraz pierwszego komentatora Konkursu Piosenki Eurowizji w 1991 roku.

Co słychać dziś u "Pana Lotto"?

Jednak najmilej wspominaną rolą Rembiszewskiego była ta "pana Lotto", czyli prowadzącego Studio Lotto, w którą wcielał się przez wiele lat - od 1983 aż do 2008 roku. Gdy znikł z anteny, wielu widzów wyrażało żal.

Sam Rembiszewski na emeryturze postanowił jednak w pełni korzystać z życia. Obecną żonę - Elżbietę Martinez - poznał w 2017 roku. Kobieta mieszkała wówczas w Hiszpanii, ale dla niego - zamiast na zaplanowane trzy dni - została w Polsce na trzy lata. - Był otoczony wianuszkiem kobiet, bardzo elegancki i dobrze wychowany - wspominała w "Dzień dobry TVN".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Emerytura pod palmami

Wreszcie, po ślubie w 2019 roku, para podjęła decyzję o wspólnym zamieszkaniu pod palmami. - Zapuściłem włosy, inaczej się odżywiam, bo mieszkam teraz na wybrzeżu Costa Blanca (...). Do wszystkiego podchodzą beztrosko i bez nerwów, pomimo masek uśmiechają się i pozdrawiają. Tutaj nikt tak nie pędzi jak w Polsce - zachwycał się Rembiszewski w "Twoim Imperium" w trakcie pandemii.

Ostatnio prezenter poinformował o problemach zdrowotnych, które zdiagnozowano u niego podczas pobytu w kraju. - Po zbadaniu lekarz chciał mnie położyć na oddział kardiologiczny. Miałem sprawy zawodowe, więc dostałem takie leki, które doprowadziły mnie do dobrego stanu. Lekarz stwierdził, że w tym stanie będę mógł lecieć z powrotem do Hiszpanii i tu od razu nastąpiło gruntowne leczenie - poinformował w Plejadzie.

Pod koniec kwietnia zapewnił, że wszystko idzie ku dobremu, ale nadal musi uważać na swoje zdrowie i m.in. ograniczyć długie spacery z psem. Natomiast we wtorek pokazał w sieci filmik z ukochanym pupilem i przekazał fanom radosną nowinę. "Wróciłem do zdrowia, dlatego spacery obowiązkowe" - napisał.

Metamorfoza Ryszarda Rembiszewskiego

"Pan Lotto" w Hiszpanii przeszedł imponującą metamorfozę. Wyszczuplał, zapuścił włosy i może pochwalić się śródziemnomorską opalenizną. Na nowych zdjęciach i nagraniach jest nie do poznania, a "wolne życie", o którym marzył, zdecydowanie mu służy.

Rembiszewski jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Chętnie zamieszcza tam zdjęcia z żoną i przyjaciółmi.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta