Tak ocenili transport w Krakowie. Co trzeci mieszkaniec mówi to samo

Tak ocenili transport w Krakowie. Co trzeci mieszkaniec mówi to samo

Co przeszkadza krakowskim pasażerom?
Co przeszkadza krakowskim pasażerom?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
08.05.2024 19:49, aktualizacja: 08.05.2024 20:37

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie postanowiło przeprowadzić sondę wśród użytkowników publicznego transportu. W badaniu udział wzięło prawie 3 tys. osób! Czego chcieliby od siebie wymagać mieszkańcy, którzy podróżują autobusami i tramwajami?

Na oficjalnym facebookowym profilu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie pojawiły się wyniki przeprowadzanej przez ostatnie dwa miesiące ankiety. Zebrane dane pokazały, że mieszkańcy dawnej stolicy Polski są zgodni co do tego, co najbardziej uprzykrza podróżowanie środkami transportu publicznego - takiej samej odpowiedzi udzielił co trzeci badany. Czego jeszcze dowiemy się z opublikowanych danych?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Savoir-vivre w transporcie publicznym. Na co zwracają uwagę mieszkańcy Krakowa?

Jak wykazała ankieta, co trzeci podróżujący miejskimi środkami transportu w Krakowie, oczekuje od innych pasażerów, że nie będą głośno słuchać muzyki. Najwyraźniej ma to utrudniać pokonywanie trasy w należytym spokoju.

26 proc. respondentów przyznało, że powinniśmy zwracać większą uwagę na nieblokowanie drzwi w autobusach oraz tramwajach. Bardzo często zwyczajnie nie da się wsiąść do pojazdu, ponieważ spory tłum znajduje się tuż przy drzwiach, mimo że spokojnie mógłby się udać w głąb pojazdu. Na tym jednak lista niepożądanych i mile widzianych zachowań się nie kończy.

© Materiały WP

14 proc. ankietowanych zauważyło bowiem, że wciąż mamy problem z ustąpieniem miejsca dla osoby, która naprawdę tego potrzebuje. 11 proc. zwróciło uwagę na utrzymanie czystości w transporcie publicznym i zaapelowało o nieśmiecenie.

Dla 10 proc. badanych problemem stanowią podróżujący, którzy nie ściągają w czasie jazdy plecaków, tym samym zabierając innym osobom cenne miejsce. Dla 6 proc. jest ważne, aby ten, kto znajdzie zgubiony przedmiot, zwrócił go właścicielowi.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl