Trwa ładowanie...

Mijają dwa lata od śmierci Pawła Królikowskiego. Bliscy wciąż za nim tęsknią

Dwa lata temu odszedł Paweł Królikowski. Aktor do dziś pozostaje w pamięci swoich swoich fanów, rodziny i przyjaciół. "Królika nikt zastąpić nie może i zawsze będziemy za nim tęsknić" - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Rocznica śmierci Pawła KrólikowskiegoRocznica śmierci Pawła KrólikowskiegoŹródło: East News
d1t8ljh

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 r. Choć aktor długo chorował, informacja o jego śmierci dla wielu była zaskoczeniem. Mężczyzna w 2015 r. przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu, w 2019 r. znowu musiał poddać się operacji neurochirurgicznej z powodu wykrytego guza mózgu.

Rocznica śmierci Pawła Królikowskiego

Aktor odszedł w wieku 58 lat. Do samego końca trwała przy nim rodzina i przyjaciele. Gdy na jaw wyszła informacja o jego śmierci, w sieci pojawiało się wiele wspomnień wspaniałego aktora i kolegi. Do tej pory Królikowski pozostaje w pamięci swoich przyjaciół.

d1t8ljh

- Paweł był cudownym wrażliwym artystą i poetą. Zawsze mówił piękną polszczyzną i używał wspaniałych porównań. On zawsze miał serce na wierzchu i nigdy nie wstydził się pokazać swoje emocji. To był fantastyczny przyjaciel, którego w jury "Twoja Twarz brzmi znajomo" nikt nie zastąpi, bo nikt nie jest taki jak on. Oczywiście każdy nowy juror jest wspaniały w swej wyjątkowości, ale Królika nikt zastąpić nie może i zawsze będziemy za nim tęsknić - powiedziała Katarzyna Skrzynecka w rozmowie z "Faktem".

Paweł Królikowski miał wielu przyjaciół w branży, uchodził za wspaniałego kolegę i świetnego aktora. Widzowie kochali go za rolę w serialu "Ranczo", a także za program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", w którym był jurorem. Poza tym gwiazdor miał na koncie wiele innych wspaniałych kreacji aktorskich.

Życie prywatne Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski przez lata tworzył szczęśliwe małżeństwo z aktorką Małgorzatą Ostrowską-Królikowską. Aktorzy byli ze sobą ponad 30 lat, ale jak przyznał aktor w jednym z wywiadów, o spotkanie z ukochaną musiał zabiegać bardzo długo. Ich pierwsza randka odbyła się w zoo. Królikowski ujął Małgorzatę serdecznością i zaradnością.

- Potrafił wszystko zorganizować. Był bardzo energiczny. Do tego był super kumplem, fajnym przyjacielem. Jak go poznałam, w życiu bym nie pomyślała, że będzie kiedyś moim mężem. To było przeznaczenie - mówiła aktorka.

d1t8ljh

Para doczekała się pięciorga dzieci. Antoni Królikowski i Julia Królikowska poszli w ślady rodziców i próbują swoich sił w aktorstwie. Reszta dzieci jak na razie nie funkcjonuje w szeroko pojętym show-biznesie.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 r. Został pochowany w Alei Zasłużonych Powązek Wojskowych. Niedaleko znajdują się też groby Jerzego Gruzy i Barbary Krafftówny. Wielu fanów aktora zastanawiało się, czemu przez dłuższy czas grób Królikowskiego był bez nagrobka. Pojawił się on w lipcu 2021 r., kilkanaście miesięcy po śmieci gwiazdora.

- Nie miałam wpływu na to opóźnienie, ale ludzie i tak mnie za to oceniali - mówiła Ostrowska-Królikowska w rozmowie z "Faktem".

- Kiedyś byłam na cmentarzu i jakaś pani mi powiedziała, że przychodzi tu właśnie dlatego, żeby przeczytać ten napis "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech". Było mi bardzo miło, gdy usłyszałam takie słowa od zupełnie obcej osoby - dodała wdowa.

d1t8ljh

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Antoni Królikowski: "Ten żal z powodu pandemii odbiera satysfakcję"

d1t8ljh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t8ljh