UrodaMikrodermabrazja diamentowa. Poznaj zabieg dogłębnie oczyszczający skórę

Mikrodermabrazja diamentowa. Poznaj zabieg dogłębnie oczyszczający skórę

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg pozwalający na oczyszczenie skóry. Jest bardzo skuteczny, chociaż pacjent po zabiegu zwykle potrzebuje kilku dni na regenerację. Zabieg szczególnie przypadnie do gustu osobom o bardzo wrażliwej cerze. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa. Poznaj zabieg dogłębnie oczyszczający skórę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Anna Bator

28.06.2018 | aktual.: 13.02.2020 12:45

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to jedna z metod mikrodermabrazji, czyli zabiegu, którego celem jest oczyszczenie skóry poprzez ścieranie martwego naskórka. W procesie mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje się diamenty, które osadzone są na głowicy specjalistycznego urządzenia. Diamenty mogą być naturalne lub syntetyczne. Do głowicy przymocowana jest pompka, która od razu zasysa pozostałości naskórka tak, by nie tworzył się pył.

Dla kogo przeznaczona jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa najlepiej sprawdzi się u osób ze skórą tłustą i łojotokową. Pomaga w przypadku wystąpienia rozszerzonych porów, zaskórników, zrogowaciałego naskórka oraz przebarwień. Zabieg można wykonywać nie tylko na twarzy, ale również na dekolcie i plecach. Dodatkowo, ścieranie naskórka jest na tyle mocne, że stymuluje wzmożoną produkcję nowych komórek.

Mikrodermabrazja diamentowa - przebieg zabiegu

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej trwa stosunkowo krótko - od 20 do 30 minut. Należy pamiętać by na dobę przed zabiegiem nie przyjmować ani aspiryny, ani polopiryny. Mikrodermabrazja nie jest bolesna, podczas zabiegu nie stosuje się znieczulenia miejscowego.

Osoba wykonująca zabieg mikrodermabrazji diamentowej przesuwa po ciele specjalnym pistoletem. W zależności od grubości skóry i warstwy naskórka, głębokość procesu mikrodermabrazji ustalana jest indywidualnie. Najczęściej jeden zabieg nie wystarcza, by osiągnąć pożądane efekty. Zwykle konieczna jest seria od dwóch do dziesięciu zabiegów. Częstotliwość zabiegów mikrodermabrazji diamentowej zależy od grubości skóry. Jeśli jest ona delikatna, między jedną a drugą sesją należy poczekać dwa tygodnie, ale jeśli jest grubsza, zabieg może być wykonywany nawet co tydzień.

Cena mikrodermabrazji diamentowej

Cena zabiegu mikrodermabrazji diamentowej jest zależna od miejsca jej wykonania. Jeśli chodzi o twarz, cena waha się do 100 do 130 złotych.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej

Do najważniejszych zalet i widocznych efektów mikrodermabrazji diamentowej należy usunięcie martwego naskórka, co sprawia, że cera staje się bardziej promienna i jaśniejsza. Po kilkukrotnym wykonaniu tego zabiegu, zauważalne jest mniejsze przetłuszczanie skóry. Skuteczne złuszczanie podczas mikrodermabrazji diamentowej powoduje również zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. W związku z tym zabieg pomaga w rekonstrukcji uszkodzeń:

  • spłyca zmarszczki
  • redukuje blizny
  • zmniejsza przebarwienia
  • zwalcza cellulit i rozstępy (przy zastosowaniu na brzuch).

Zalecenie po mikrodermabrazji

Dzień po wykonaniu zabiegu mikrodermabrazji diamentowej mogą wystąpić zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Przez pierwsze dni należy unikać wysokich temperatur oraz basenów z chlorowaną wodą. Nie należy też narażać organizmu na promieniowanie UV.

Mikrodermabrazja diamentowa - przeciwwskazania

Istnieje szereg przeciwwskazań, które utrudniają lub uniemożliwiają zastosowanie mikrodermabrazji diamentowej. Osoby z trądzikiem różowatym przed zabiegiem powinny skonsultować się z dermatologiem. Jeśli pacjent ma cerę naczynkową bądź cerę wrażliwą to również nie powinien poddawać się zabiegowi.

Mikrodermabrazji diamentowej nie wykonuje się w przypadku:

  • kobiet w ciąży;
  • u osób z nowotworami skóry;
  • w miejscach, gdzie wystąpiły skaleczenia;
  • przy stanach ropnych;
  • naczyniakach jamistych;
  • teleangiektazji, czyli schorzeniu, w którym uwidocznione zostają rozszerzone naczynka krwionośne.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (41)