UrodaMezoterapia, mikrodermabrazja i lipoliza - jak wyglądają i jakie dają efekty?

Mezoterapia, mikrodermabrazja i lipoliza - jak wyglądają i jakie dają efekty?

Mezoterapia, mikrodermabrazja i lipoliza to zabiegi kosmetyczne, które poprawiają wygląd skóry i jednocześnie ją wzmacniają.

Mezoterapia, mikrodermabrazja i lipoliza - jak wyglądają i jakie dają efekty?
Źródło zdjęć: © 123RF
Anna Bator

28.06.2018 | aktual.: 06.08.2018 21:28

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, który zawiera substancje odżywcze, regenerujące albo lecznicze. Można wśród nich wymienić między innymi witaminy, kwasy organiczne, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne oraz kofeinę.

Najpopularniejszą metodą mezoterapii jest mezoterapia igłowa. Za pomocą pistoletów do mezoterapii lub tzw. rollerów na skórze wykonuje się mikronakłucia, przez które odpowiednie substancje transportowane są do organizmu. Mimo zastosowania znieczulenia miejscowego, zabieg może być bolesny i powodować takie efekty uboczne, jak krwiaki czy obrzęki. Jest to jednak najskuteczniejsza metoda, a zabieg należy powtórzyć zwykle 3 razy.

Alternatywą dla mezoterapii igłowej jest mezoterapia bezigłowa. W procesie elektroporacji za pomocą prądu elektrycznego otwierane są kanały hydrofilowe w skórze, przez które odpowiednie substancje dostają się do organizmu i wnikają głęboko w tkanki. Zabieg mezoterapii bezigłowej jest mniej inwazyjny i nie powoduje efektów ubocznych, jednak jest też mniej skuteczny i wymaga znacznie większej ilości powtórzeń. Zwykle trzeba go odbyć od pięciu do dziesięciu razy.

Mikrodermabrazja

Wiosną warto zadbać również o oczyszczenie skóry. Doskonałym rozwiązaniem na to jest mikrodermabrazja, czyli zabieg polegający na ścieraniu martwego naskórka. Wyróżniamy kilka rodzajów mikrodermabrazji, ale najpopularniejszą jest mikrodermabrazja diamentowa, w której wykorzystuje się diamenty osadzone na odpowiednim urządzeniu.

Podczas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej dokonywane jest głębokie oczyszczenie skóry. Mikrodermabrazja powoduje wygładzenie skóry, spłycenie drobnych zmarszczek, usunięcie zaskórników oraz oczyszczenie porów. Dodatkowo poprawia napięcie skóry i rozjaśnia przebarwienia. Wykonywania zabiegu mikrodermabrazji nie zaleca się u osób z trądzikiem różowatym oraz z cerą wrażliwą i naczynkową.

Lipoliza laserowa i iniekcyjna

Wiosna to doskonały okres na rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych i pozbycie się zbędnego tłuszczu. Aby zlikwidować zbędne fałdki i nadmiar tłuszczu z brzucha, pośladków, ramion, ud, pleców czy klatki piersiowej, zalecane są zabiegi lipolizy. Są to metody modelowania sylwetki, których efekty mogą być imponujące.

Lipoliza laserowa to zabieg, który pozwala nie tylko na pozbycie się tłuszczu, ale również na odmłodzenie skóry. Podczas zabiegu lipolizy, na skórze wykonywane jest niewielkie nacięcie, przez które do organizmu wprowadzany jest światłowód. Laser powoduje rozbicie komórek tłuszczowych, które następnie są transportowane do wątroby i usuwane w procesie metabolicznym albo następuje ich odessanie za pomocą cewnika.

Inną metodą jest lipoliza iniekcyjna. Polega ona na wstrzyknięciu do wnętrza organizmu substancji, która powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Zbędny tłuszcz transportowany jest do wątroby i usuwany w procesie metabolicznym. Zabieg lipolizy iniekcyjnej często stosowany jest w obrębie twarzy, między innymi do usuwania podwójnego podbródka, worków pod oczami i tzw. chomików, czyli nadmiaru tłuszczu na policzkach.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (7)