Blisko ludziMłynarska do Morawieckiego: "Dziadu, zrobiłeś mi dzień!"

Młynarska do Morawieckiego: "Dziadu, zrobiłeś mi dzień!"

Paulina Młynarska odpowiada premierowi
Paulina Młynarska odpowiada premierowi
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KBŁ

04.02.2021 08:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paulina Młynarska zaskoczyła wszystkich nazywając Jurka Owsiaka "dziadersem". Rozwścieczył ją słowami, że aborcja nie powinna być na pstryknięcie. Teraz dziennikarka uderza w premiera.

"Jurku Owsiaku, jesteś dziadersem. Kochanym, uwielbianym, za którego wiele z nas dałoby się pokroić. Ale jesteś dziadersem. Świadczy o tym łatwość, z jaką w czasie, gdy Polki masowo protestują przeciw sadystycznej ustawie antyaborcyjnej, rzucasz hasło 'aborcja na pstryk' i opowiadasz się za zgniłym kompromisem" – tak w środę do szefa WOŚP zwróciła się Młynarska. Zarzuciła mu, że nie przemyślał swojego stanowiska, ale "tacy właśnie są dziadersi". "Tzw. kwestie kobiece są dla nich tak błahe, tak drugorzędne, że w sumie niewarte głębszej refleksji" – pisała oburzona.

Młynarska do Morawieckiego

Wpis oczywiście wywołał niemałą dyskusję. Podobnie jak kolejny – Paulina Młynarska niedługo po tym, jak uderzyła w Owsiaka, ostro zareagowała na komentarz Mateusza Morawieckiego. Premier zabrał głos w sprawie aborcji, mówiąc: "Potrzebna jest wrażliwość, dyskusja i dialog, ponieważ naprawdę trzeba zrozumieć kobiety, które mają obawy, które się boją".

Odpowiedź feministki była bardzo krótka, acz dosadna: "Dziadu, zrobiłeś mi dzień!". I dodała numer, pod który mogą dzwonić kobiety decydujące się na aborcję. W komentarzach pod postem zawrzało. "Mnie to przestało śmieszyć, mnie to wk…", "Morawiecki, dziadersie, zapomniałeś dodać, że inne kraje na świecie będą brały z nas przykład", "Zalegalizuj tortury. Uznaj, że potencjalne ofiary mają prawo się bać", Najwięcej do powiedzenia mają chłopy. Już zacierają rączki, bo mogą kobietom urządzić świat" – to tylko kilka z nich.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1339)
Zobacz także