Blisko ludziModelka z miotłą i mopem. Seksistowska reklama sklepu wzbudziła niesmak

Modelka z miotłą i mopem. Seksistowska reklama sklepu wzbudziła niesmak

Modelka z miotłą i mopem. Seksistowska reklama sklepu wzbudziła niesmak
Źródło zdjęć: © 123RF
22.06.2018 09:01, aktualizacja: 01.03.2022 13:15

Sesja zdjęciowa promująca asortyment sklepu z instrumentami wywołała w sieci sporo oburzenia . "Okazuje się, że kobieta przy perkusji nie siedzi z pałeczkami, tylko z mopem. Żeby grać musiałabym mieć penisa" – piszą zdenerwowane internautki.

Perkusja to typowo męski instrument, a kobiety mogą co najwyżej posprzątac salkę muzyczną.To nie żaden żart, a fakt, który wynika z najnowszej sesji zdjęciowej promującej asortyment gdyńskiego sklepu DrumStore. Modelka, którą zobaczyć można na fotografiach, wystylizowana jest na seksowną sprzątaczkę. Pozuje z perkusją oraz niezbędnikiem pani sprzątającej – mopem i miotłą. Całość promuje akcję o haśle "Sprzątamy Magazyn".

Sesja oburzyła wiele kobiet, które zarzucają sklepowi seksizm oraz utrwalanie stereotypów, które sprowadzają kobietę wyłącznie do roli sprzątaczki. "Okazuje się, że kobieta przy perkusji nie siedzi z pałeczkami, tylko z mopem. Żeby grać musiałabym mieć penisa" – napisała jedna ze zdenerwowanych internautek. "Czy w tym sklepie sprzedają mopy? Bo jeśli to reklama perkusji, to czy osoba na zdjęciu nie powinna na niej grać?" – pyta inna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta