ModaModne kozaki. Które będą hitem nadchodzącej zimy?

Modne kozaki. Które będą hitem nadchodzącej zimy?

Modne kozaki. Które będą hitem nadchodzącej zimy?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.11.2019 09:41, aktualizacja: 28.11.2019 10:21

Kozaki to w najbliższym czasie dodatek, na który warto zwrócić uwagę. Kto wie, czy nie ważniejszy od samego płaszcza... Już nie stawiamy na płaskie, skromne botki czy minimalistyczne fasony na cienkim obcasie. Teraz liczy się moc wyrazistego akcentu, choć i to można wprowadzić do stylizacji w subtelny sposób.

Klasyka czy awangarda?

Część osób nadal postanie przy sprawdzonych, typowych fasonach kozaków, ale te najmodniejsze na najbliższy czas to raczej artystyczna wariacja na temat klasyków, niż ich standardowa odsłona. Popularne będą np. fasony o prostej, lekko opadającej cholewce lub klasyczne kozaki urozmaicone fakturą krokodylej skóry czy efektownymi, błyszczącymi dżetami bądź klamrami.

Wysokie kozaki

Wysoki obcas i długa, sięgająca czasem połowy uda cholewka to jedna z charakterystycznych cech modnych kozaków na najbliższą zimę. W tej kategorii mieszczą się bardzo modne kozaki na trójkątnym obcasie i średniej długości cholewki, jak i muszkieterki na niższym obcasie. Długie kozaki świetnie dopełniają stylizację z płaszczem i sukienką.

Obraz
© iStock.com | SBDIGIT

Militarne inspiracje

Wyrazista podeszwa i prosta cholewka – takie buty docenią zwolenniczki wyrazistych stylizacji. Z jednej strony proste, z drugiej niecodzienne. Niby bez obcasów, a jednak dodają kilak centymetrów wzrostu. Niby dopasowane do stopy i nogi oraz pozbawione ozdób, a jednak trudno o nich zapomnieć... Ten typ obuwia to inspiracja wprost z wybiegu domu mody Prada.

Zero rutyny

Akcent na detal w postaci obcasa (stożek, kaczuszka lub ścięty walec), a także intensywne, niebanalne wzory (idealne do eklektycznych stylizacji) to główne cechy tych spośród modnych kozaków, które w najbliższym czasie będą bardzo modne. Akcentem ozdobnym bywa też w skromniejszym wydaniu marszczona cholewka, czyli kozaki, które sprawiają wrażenie, jakby były nieco za luźne. Ten efekt to celowy zabieg!

Akcentowanie dowolnej części kozaków modnymi klamerkami to kolejny sposób na urozmaicenie klasycznych butów. Najlepiej sprawdza się w zimowych, skróconych kozaczkach i klasycznych oficerkach, które w klasycznej formie zdążyły nam się już nieco znudzić. Wystarczy błyszczący akcent klamry, aby nabrały nowego wyrazu.

Obraz
© Shutterstock.com

Modna wygoda

Jedni śniegowce kochają, inni nienawidzą. Trudno się temu dziwić, bo ich bezkonkurencyjna wygoda nie raz i nie dwa kłóciła się z masywnym fasonem, który czasem drastycznie skraca nogi. W tym sezonie ich lżejsza wersja to nie tylko opcja na śnieg i mróz, ale stylowa propozycja do eleganckiego płaszcza. Właśnie kozaki będą w najbliższych tygodniach i miesiącach sposobem na przełamanie monotonii stylistycznej naszych ubiorów do pracy i do szkoły. Wyróżniać je powinien element kożuszka lub charakterystyczne sznurowanie. Podeszwa może mieć oryginalny, traktorowy bieżnik lub niewysoką platformę.