Trwa ładowanie...

Mogą posypać się mandaty. Działkowicze powinni uważać

W obecnych czasach mało kogo stać na dom z ogrodem. Działki, czyli popularne ROD-y, daję tego namiastkę — nic więc dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością. Część osób czuje się na działce tak swobodnie, że nie poczuwa się jednak do przestrzegania przepisów.

Na działkach ROD obowiązuje regulaminNa działkach ROD obowiązuje regulaminŹródło: Adobe Stock
d4j63rc
d4j63rc

Majówka to oficjalne rozpoczęcie sezonu działkowego. Nie ma przecież nic lepszego od grilla na świeżym powietrzu w towarzystwie najbliższych. W większości polskich miast największe Rodzinne Ogródki Działkowe znajdują się z dala od centrum. Ma to swoje plusy, bowiem panuje tam względna cisza i spokój, a rośliny rosną z dala od toksycznych spalin.

Rodzinne Ogródki Działkowe - plusy i minusy

Poza wspomnianą ciszą, spokojem i możliwością hodowli warzyw i owoców, największym plusem ogródków działkowych jest to, że można postawić sobie na nich mały domek. Jego wymiary są ściśle określone w regulaminie każdego ROD-u.

d4j63rc

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chętnych na ogródki działkowe nie brakuje. Ekspert tłumaczy, co wpływa na ich ceny

Na miejscu należy przestrzegać przepisów. Najczęściej łamany zapis regulaminu dotyczy wjeżdżania autem na teren ogródków działkowych.

Wjeżdżasz autem na teren ogródków działkowych? Grozi ci wysoki mandat

Regulamin ROD-ów jasno wskazuje, że na teren ogródków nie można wjeżdżać ani autem, ani żadnymi innymi pojazdami mechanicznymi. Może to zostać zgłoszone na policję np. przez naocznego świadka. Wówczas funkcjonariusz może wystawić mandat.

Prawdziwy problem pojawia się wtedy, kiedy ta praktyka zostanie zauważona przez administrację ROD-u. Regularne łamanie tego przepisu wiąże się z upomnieniem od administracji, a w skrajnych przypadkach działkowicz możne dostać wypowiedzenie umowy.

d4j63rc

Wyróżniono jednak sytuacje, kiedy wjazd na działkę jest dozwolony. Po terenach ogródków działkowych mogą poruszać się pojazdy przewożące materiały budowlane i nawozy. Ponadto, z prawa do poruszania się po działce pojazdem mechanicznym mają osoby niepełnosprawne, a także ich opiekunowie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j63rc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j63rc