Trwa ładowanie...

Mowa ciała, która udowodni, że ktoś cię nie lubi. Łatwiej poznać niż po założonych rękach

Kiedy następnym razem poczujesz, że ktoś cię nie lubi, ale nie wiesz, jak potwierdzić swoje podejrzenia, przeanalizuj jego język ciała, który często mówi głośniej niż słowa.

Mowa ciała, która udowodni, że ktoś cię nie lubi. Łatwiej poznać niż po założonych rękachŹródło: 123RF
d3zcudf
d3zcudf

Istnieją specyficzne zachowania ciała, których nie możemy kontrolować i ujawniają to, co lubimy, a czego nie lubimy. Musisz tylko nauczyć się je interpretować.
Według Joe Navarro, byłego agenta Federalnego Biura Śledczego (FBI)
, eksperta od języka ciała i autora słownika języka ciała, istnieją proste wskazówki, których należy szukać, jeśli chcesz potwierdzić, że ktoś nie darzy cię sympatią.

Pierwszy znak pojawia się po kontakcie wzrokowym i następuje podświadomie.
"Nasze źrenice kurczą się, gdy widzimy rzeczy, których nie lubimy i rozszerzają się, kiedy widzimy kogoś, kto jest piękny. Nie mamy nad tym kontroli, nawet dzieci tak mają" – mówi Navarro w rozmowie z "The Independent".

Nasze oczy to nie jedyna wskazówka - choć jest to jedyne zachowanie wykraczające całkowicie poza naszą kontrolę. Jak się okazuje, naszą niechęć do danej osoby ujawniają także stopy.

d3zcudf

"Kiedy widzimy kogoś, z kim mieliśmy problemy, stopy odruchowo odwrócą się od niego" - powiedział Navarro.

Jeśli czyjeś stopy lub oczy nie mówią wystarczająco dużo, istnieją inne wskazówki, które mogą wskazywać na problem między tobą a inną osobą. Według Navarro to "zaciskanie warg, przesuwanie szczęką, język wiercący w policzku i nerwowe dotykanie szyi".

Co ciekawe, znak, który jest najczęściej uważany za wskazujący na zamkniętą postawę, czyli założone ręce na klatce piersiowej, to właściwie określenie samopoczucia i nie powinien być interpretowany jako negatywny. Jeśli chodzi o interpretowanie myśli i uczuć danej osoby, identyfikacja i analiza niewerbalnych zachowań w mowie ciała może znacznie bardziej wskazywać na prawdę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zcudf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zcudf