Mówi, jak wygląda seks po sześćdziesiątce. Wyobrażała sobie inaczej

Mówi, jak wygląda seks po sześćdziesiątce. Wyobrażała sobie inaczej

Ewa Kasprzyk
Ewa Kasprzyk
Źródło zdjęć: © AKPA
11.10.2023 08:05, aktualizacja: 11.10.2023 08:58

W nowym wywiadzie Ewa Kasprzyk opowiedziała o swojej pracy, zawodowych sukcesach oraz o życiu prywatnym. Aktorka wypowiedziała się również na temat intymności w dojrzałym wieku. 66-latka mówi o niej wprost.

Ewa Kasprzyk od blisko 40 lat występuje w teatrze i telewizji. W 1983 roku ukończyła PWST w Krakowie, a następnie przez 17 lat związana była z gdańskim zespołem Teatru Wybrzeże. W tym czasie zagrała w kilkudziesięciu filmach, w tym w kultowej komedii "Kogel-mogel". W późniejszych latach wystąpiła w serialach takich jak "Złotopolscy", "Magda M", "Na dobre i na złe" czy "Prawo Agaty". 

Dla aktorki nie ma tematów tabu. Kasprzyk wielokrotnie w wywiadach porusza temat seksu i bliskości dojrzałych osób. W podcaście "WojewódzkiKędzierski" powiedziała, że nie rozumie, dlaczego Polacy nadal odczuwają wstyd, rozmawiając o swoim życiu intymnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Powiedziała o seksie po sześćdziesiątce

W trakcie podcastu kilkukrotnie pojawiał się wątek dotyczący seksu. W pewnym momencie Kuba Wojewódzki zapytał Ewę Kasprzyk, dlaczego mówienie otwarcie o sprawach łóżkowych wciąż wywołuje w Polsce skandal.

- Jak miałam 20 lat i widziałam wtedy osoby 40-letnie, to też miałam inną wyobraźnię. Jeżeli już dożywasz do tego wieku, to ci się wydaje to naturalne, że seks po 60. istnieje. Jest to udowodnione naukowo - powiedziała.
66-latka wyjaśniła, że na czułość i bliskość nigdy nie jest za późno.
- Nie ma takiej możliwości, żebyśmy odmłodnieli. Idziemy jednak już w stronę mroku, cienia. Czego byśmy nie zrobili — czy się chcemy starzeć z godnością, czy bez godności — nie ma szans, żebyśmy odmłodnieli, chyba że to się zmieni, zanim umrę. Nie wiem, czy bym chciała żyć, nie wiem jak długo - dodała.

W dojrzałym wieku jest miejsce na seks

W trakcie wywiadu Wojewódzki przypomniał kilka wypowiedzi aktorki "Sama z siebie jestem seksi. Urodziłam się seksowna i taka zginę. Taka moja natura". 66-latka przyznała, że nie pamięta, żeby coś takiego powiedziała i pewnie było to wyciągnięte z kontekstu, jednak przyznała, że pamięta inne słowa, które padły z jej ust.

- Wiecie, co lepszego jeszcze powiedziałam? Że wolę się kojarzyć z seksem niż z geriatrią - tłumaczyła Ewa Kasprzyk.

Dodatkowo została zapytana przez Kubę Wojewódzkiego, skąd wzięła się jej samoświadomość, na co Kasprzyk odpowiedziała krótko, że nie zawsze tak miała.

- Myślę, że to przez przekorę, a poza tym jak to się tyle razy to słyszy, to już uznaje się jak za swoje - skwitowała.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta