Trwa ładowanie...
self care
oprac. ZS
18-05-2022 14:56

Na miesiąc zrezygnowała z soli. Nowa dieta przyniosła szokujące efekty

Nikita Bhardwa za namową trenera wykluczyła ze swojej diety sól oraz cukier. Nie spodziewała się, że "dobra rada" od zaufanej osoby przyniesie takie skutki. Po czterech tygodniach kobieta pożałowała pochopnej decyzji i nieskonsultowaniu się z odpowiednim specjalistą.

Share
Sól dodawana w odpowiednich proporcjach to ważny składnik diety Sól dodawana w odpowiednich proporcjach to ważny składnik diety Źródło: Adobe Stock, fot: Adobe Sotck
d3ah5u1

Nikita Bhardwa wyznała, że wszystko zaczęło się od problemów z uciążliwymi wzdęciami. Kiedy pożaliła się podczas zajęć trenerowi na swój problem, ten doradził kobiecie, aby na jakiś czas całkowicie wyłączyła z diety sól oraz cukier. Dziś Nikita podkreśla, że każdą diametralną zmianę w diecie warto przegadać z lekarzem. Działanie na własną rękę wpędziło ją w problemy zdrowotne.

Po miesiącu niejedzenia soli pojawiły się poważne problemy

Nikita przyznała na forum, że nie dała rady całkowicie wyłączyć cukru z diety. Dopilnowała jednak tego, aby nie spożywać soli. W trakcie diety już po kilkunastu dniach, samopoczucie Nikity znacznie się pogorszyło. Kobieta ciągle czuła zmęczenie, a w nocy budziła się z potwornymi bólami wywołanymi skurczami mięśni.

d3ah5u1

"Dosłownie wyłam z bólu" - wspomina internautka.

U kobiety pojawiły się bóle i zawroty głowy. Ciągle też czuła zapotrzebowanie na zjadanie niezdrowych posiłków. Organizm domagał się słonych frytek oraz tłustych makaronów. Napady głodu kończyły się przejadaniem. Gdy Nikita zdała sobie sprawę z tego, że dzieje się coś nie tak, udała się do dietetyka. Ten totalnie zaskoczył ją swoją diagnozą.

Dieta całkowicie pozbawiona soli może być niebezpieczna

Specjalista już w pierwszych słowach napomniał Nikitę, że każdy pierwiastek w diecie jest niesamowicie ważny. Całkowite wykluczenie soli spowodowało zaburzenia równowagi elektrolitów, co mogło spowodować naprawdę poważne konsekwencje. Długie niespożywanie soli w efekcie powoduje stan zwany hiponatremią, czyli niedoborem sodu. Skrajny niedobór zaburza prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała. Dietetyk dodał, że rzeczywiście ograniczenie soli może spowodować poprawę zdrowia, jeżeli rzeczywiście zjadamy soli zbyt dużo. Jednak całkowite wyłączenie jej z diety nie jest korzystne.

d3ah5u1

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Naukowcy ostrzegają: brak ryb w diecie gorszy od palenia. Zaskakujące wyniki badań

d3ah5u1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ah5u1
d3ah5u1