Na obrazku ukryły się twarze. Ponadprzeciętni widzą więcej niż dwie

Na obrazku ukryły się twarze. Ponadprzeciętni widzą więcej niż dwie

Ile twarzy widzisz na obrazku?
Ile twarzy widzisz na obrazku?
Źródło zdjęć: © Facebook | @spoko, co?
oprac. PŻm
02.08.2023 21:31, aktualizacja: 03.08.2023 09:04

Kiedy pobieżnie spojrzysz na poniższy obrazek, wydaje się być jedynie zwyczajnym rysunkiem. Nie ma na nim nic, co by szczególnie przyciągało uwagę. Jednak czy jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie, ile dokładnie przedstawia twarzy?

Zagadki oparte na iluzji optycznej cieszą się ogromną popularnością i są jednymi z najtrudniejszych. Ta z ludzkimi twarzami sprawia jednak najwięcej problemu. Tylko 1 proc. ludzi potrafi wskazać prawidłową odpowiedź.

Zagadka optyczna: ile twarzy widzisz na obrazku?

Iluzje optyczne biją wszelkie rekordy popularności. Nie każdy jest jednak w stanie odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: "co widzisz na obrazku?". Tylko naprawdę spostrzegawczy i inteligentni ludzie są w stanie dostrzec to, co innym umyka.

Zaprezentowany obrazek na pierwszy rzut oka przedstawia drzewo z szeroko rozłożonymi gałęziami. Po dłuższym wpatrywaniu możemy zauważyć, że wśród nich ukryte są ludzkie twarze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kluczowe pytanie, które musisz sobie zadać, brzmi: "ile ukrytych twarzy znajduje się na obrazku?". W tym przypadku prawidłową odpowiedź zna zaledwie 1 proc. społeczeństwa. Zdecydowana większość błędnie zakłada, że dwie, które już po kilku sekundach wysuwają się na pierwszy plan.

Nie każdy potrafi rozwiązać tą zagadkę

Iluzje optyczne lubią płatać nam figle. Z pozoru niewinnie wyglądające grafiki mogą skrywać w sobie zupełnie inny obrazek, niż mogłoby się wydawać. Często pomagają odkryć nam lub innym cechy charakteru. Tak jest też w tym przypadku.

Internauci obstawiają różne odpowiedzi. Niektórzy dostrzegają osiem, a inni tylko dwie twarze. Tylko nieliczni wskazują prawidłową liczbę. Trzeba być nie tylko bardzo spostrzegawczym, ale również wykazywać się ponadprzeciętną inteligencją.

Okazuje się, że na obrazku znajduje się dziesięć twarzy. W tym przypadku należy skupić się na obszarze po obu stronach pnia. Patrząc od dołu, widzimy mężczyznę oraz kobietę. Tuż nad ich głowami również znajdują się dwie osoby. Wprost w nie wpatrzone są kolejne twarze. Na koniec należy przyjrzeć się czubkowi, w którym także ukryto dwie ostatnie postacie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta