Blisko ludziNałożyła keczup na włosy. Po spłukaniu "odżywki" była w szoku

Nałożyła keczup na włosy. Po spłukaniu "odżywki" była w szoku

Kobieta wypróbowała nietypowy sposób na włosy
Kobieta wypróbowała nietypowy sposób na włosy
Źródło zdjęć: © Instagram | ileana.justine
17.11.2021 14:50

Wiele kobiet przyznaje, że bardzo często domowe sposoby na piękne włosy okazują się totalnymi niewypałami. Jednak metoda znaleziona przez Amerykankę, o dziwo, okazała się po części skuteczna.

Nasze mamy i babcie kiedy chciały poprawić stan swoich włosów, nakładały wiele produktów spożywczych o niezwykłym działaniu. Ileana Paules-Bronet szukała czegoś innego, niż maski piwne czy popularne w ostatnim czasie olejowanie. To, co znalazła na jednym forum nieco ją zszokowało. Tym bardziej, że nietypowy, jak zdawać by się mogło, produkt okazał się działać na dwa włosowe problemy.

Dziennikarka miała trzy włosowe cele

Ileana postanowiła znaleźć domowy sposób na transformację swoich farbowanych włosów.

- Zaczęłam farbować włosy na rudo kilka lat temu. Moje włosy są stosunkowo proste, ale czasem lekko się falują. Dość szybko się przetłuszczają i puszą. Chciałam popracować nad objętością i spowolnieniem przetłuszczania się, a także nad podkreśleniem koloru. Ostatecznie zdecydowałam się na nałożenie na głowę keczupu - tłumaczy kobieta.

Nietypowy pomysł okazał się średnim wyjściem

Skąd pomysł na keczup w roli włosowego kosmetyku? Jak tłumaczy Ileana, zachęciła ją informacja znaleziona w "Fashionista".

- Kwasowość w pomidorach może pomóc zrównoważyć poziom pH we włosach, co czyni go doskonałym, naturalnym wzmacniaczem koloru. Jeśli twoje farbowane włosy zaczynają wyglądać dziwnie, przyprawa może pomóc przywrócić im kolor. Co więcej, wszyscy słyszeliśmy, że stare żony mówią, że płukanie włosów octem może dodać objętości, dodać blasku i rozplątać węzły - dodaje.

Choć kobieta niezbyt cieszyła się na myśl wysmarowania głowy keczupem, którego nie była zbyt wielką fanką, postanowiła się podjąć eksperymentu. Użyła cztery łyżki stołowe przyprawy. Substancję wtarła dokładnie we włosy znajdujące się przy skalpie i i odczekała kwadrans, po czym spłukała go, pięć razy.

- Chociaż ocet miał "oczyścić" moje włosy, w rzeczywistości wydawał się bardziej tłuste, niż przed rozpoczęciem. Jednak pasma na długości stały się bardziej lśniące i delikatnie zwiększyły swoją objętość.

Metoda nie do końca zdała egzamin
Metoda nie do końca zdała egzamin © Instagram | ileana.justine

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są tutaj.

Źródło artykułu:WP Kobieta