Trwa ładowanie...

Narysowała Jana Pawła II. To jej komentarz do skandalu

"Nieczęsto piszę, ale napiszę" - zaczyna znana graficzka i aktorka swój najnowszy wpis na Instagramie. Matylda Damięcka postanowiła zabrać głos w sprawie głośnego reportażu o Janie Pawle II.

Matylda Damięcka ostro o sytuacji z Janem Pawłem IIMatylda Damięcka ostro o sytuacji z Janem Pawłem IIŹródło: AKPA, Instagram, fot: AKPA, Instagram
d24vd2n
d24vd2n

Matylda Damięcka zwykle na Instagramie zamieszcza jedynie grafiki swojego autorstwa, do których załącza np. znany wiersz czy wypowiedź innego artysty. Jednak w tej sprawie postanowiła dodać coś od siebie. Damięcka z nieskrywanym przygnębieniem przygląda się reakcjom na szokujący reportaż Marcina Gutkowskiego "Franciszkańska 3", wyemitowanego przez stację TVN24.

Matylda Damięcka wytyka hipokryzję

Oczywiste jest, że pedofilia to problem nie tylko wśród duchownych. Przestępców nie brakuje wśród przedstawicieli wszystkich grup społecznych. Niestety, co ze smutkiem zauważa Matylda Damięcka, w Polsce o pedofilii w Kościele, obecna władza nie chce za bardzo rozmawiać. Część osób wierzących nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że Jan Paweł II mógł zatajać problem pedofilii wśród księży.

d24vd2n

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Teza, że papież nie popełnił błędu, jest nie do utrzymania". Ksiądz Prusak o pedofilii w polskim Kościele

"Niezależnie od okrutnego timingu, o korporacjach ponad prawem mówmy głośno, o pedofilii w tych korporacjach mówmy głośniej, niezależnie od wyborów. Jeżeli należysz do wspólnoty, twoim obowiązkiem jest rozliczać jej włodarzy z ich działań wobec wspólnoty i na jej obrębach. Kościół to nie rząd kropka" - podsumowała Matylda Damięcka.

"Nasza dwubiegunówka mnie przygnębia"

Artystka wspomniała też, ile w ostatnim czasie pojawiło się zasmucających i przerażających informacji. Sprawa dziennikarza, który upublicznił historię wykorzystywanego seksualnie syna posłanki, również mocno zapadła Damięckiej w pamięć.

d24vd2n

"Chłopak popełnia samobójstwo, więc na ciepłym jeszcze ciele wyjmujemy kartę Dżejpitu. Wybory czas start!" - pisze graficzka.

Artystka zauważa tym samym, że choć w tych dwóch sprawach podejmowany jest trudny temat wykorzystywania seksualnego, dla niektórych polityków istnieją podwójne standardy.

"Szokuje, ale jak ma nie szokować, skoro tyle w tym zamykaniu oczu, zła..."; "W Polsce mamy cyrk"; "Cholernie przykre to, ale dobrze, że podkreślasz, że niezależnie od wyborów itp. zło jest złem i trzeba je zwalczać" - czytamy w komentarzach.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24vd2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d24vd2n