UrodaNaturalny domowy antyperspirant. Zdziwisz się, jak łatwo go zrobić

Naturalny domowy antyperspirant. Zdziwisz się, jak łatwo go zrobić

Drogerie coraz częściej mają w swojej ofercie naturalne kosmetyki. Jednak nie każda miłośniczka eko może sobie na nie pozwolić. Podpowiadamy zatem, jak zrobić samemu naturalny antyperspirant w domowym zaciszu. I to za grosze!

Jak przygotować naturalny domowy antyperspirant?
Jak przygotować naturalny domowy antyperspirant?
Źródło zdjęć: © Getty Images
Dominika Czerniszewska

10.06.2020 | aktual.: 01.03.2022 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na­tu­ral­ny dez­odo­rant bez wielkiego wysiłku możesz przygotować sama w domowym zaciszu. Składniki dostaniesz w każdym sklepie spożywczym. Ba! Część możesz mieć nawet w domu.

Zalety naturalnego antyperspirantu

Przede wszystkim naturalne kosmetyki nie szkodzą środowisku ani twojej skórze. Dodatkowo nie zatykają gruczołów potowych, a to główny zarzut wobec tradycyjnych antyperspirantów. Naturalny antyperspirant świetnie sprawdzi się u kobiet, które borykają się z podrażnieniem skóry pod pachami. Te, które tworzymy na bazie olejków eterycznych, działają przeciwzapalnie i przyspieszają gojenie ran. Główną zaletą przygotowywania kosmetyku w domu jest to, że masz pewność, co się w nim znajduje. A więc do dzieła!

Przy­go­tuj 50 g mą­ki ziem­nia­cza­nej, 50 g so­dy, 4 łyż­ki ole­ju ko­ko­so­we­go i kilka kropel olejku eterycznego. Świetnie sprawdzi się ten z drzewa sandałowego. Następnie dokładnie wymieszaj wszystkie składniki (konsystencja kremu) i przełóż antyperspirant do zakręcanego słoiczka, żeby zachował świeżość na dłużej.

Ta­ki dez­odo­rant neu­tra­li­zu­je nie­przy­jem­ny za­pach i zwę­ża, ale nie zapycha gru­czo­łów poto­wych. Ważne jest, by nie nakładać zbyt grubej warstwy kosmetyku, ponieważ może pozostawiać tłuste plamy na ubraniach.

Komentarze (0)