Trwa ładowanie...

Nauczyciele wyśmiewali dziecko z niepełnosprawnością. Przypadkowo udostępnili nagranie

Zachowanie nauczycieli z jednej z brytyjskich szkół wstrząsnęło internetem. Podczas narady komentowali wygląd uczennicy z niepełnosprawnością. Jeden z nich przypadkowo włączył relację na żywo w telefonie, dzięki której matka dziewczynki o wszystkim się dowiedziała.

Share
Willow potrzebuje pomocy w szkole
Willow potrzebuje pomocy w szkoleŹródło: Instagram
d1knday

Do bulwersującej sytuacji doszło na terenie szkoły podstawowej w Kettering w Wielkiej Brytanii. Nauczyciele zebrali się w gabinecie, aby omówić zasady pracy w czasie pandemii oraz jak zapewnić sobie i uczniom bezpieczeństwo.

Skandal w szkole

Jedną z uczennic szkoły jest Willow, która musi mieć założoną rurkę tracheostomijną. Jest to specjalny przewód, który umieszcza się w tchawicy i mocuje się do szyi przy pomocy tasiemek. Rurka tracheostomijna służy do zapewnienia drożności dróg oddechowych i odpowiedniej wentylacji, dlatego Willow nie może bez niej funkcjonować.

W czasie pandemii Willow, jak każdy inny uczeń, musi nosić maseczkę w miejscach publicznych. Nauczyciele stwierdzili, że pomoc przy zmienianiu maseczki jest okropną czynnością. Jeden z nich dodał nawet, że widok rurki w przełyku dziecka wywołuje u niego mdłości. "Nie po to tu pracujemy, żeby zmieniać rurki tracheotomijne" - dodał ktoś, a w pomieszczeniu było słychać śmiech.

Cała rozmowa trafiła do sieci, ponieważ jeden z nauczycieli przypadkiem włączył w telefonie funkcję transmisji na żywo. Nagranie zobaczyła matka dziewczynki.

d1knday

"Willow nie jest w stanie się bronić. To niej wina, że musiała przejść tracheotomię. To jest być albo nie być. Jakie wartości przekazuje szkoła, pozwalając nauczycielom wyrażać się w ten sposób o dziecku z niepełnosprawnością?" - skomentowała Becky Wardiell.

Dyrekcja szkoły wyciągnęła konsekwencje. Trzech nauczycieli ma zakaz powrotu na lekcje. Matka dziewczynki jest oburzona całą sytuacją. Nie przyjęła od nich przeprosin. "Powiedziałam im, że mogą sobie schować je tam, gdzie słońce nie dochodzi" - powiedziała w rozmowie z brytyjskimi mediami.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Urlop na jesień. Czy pojawią się ograniczenia w poruszaniu się? „Obaw nie widać”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1knday

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1knday
d1knday