Trwa ładowanie...

Nie każdy wie o tym dodatku. Przelew wyższy o 200 zł co miesiąc

Wybrani emeryci mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Co ciekawe, ich wypłaceniem nie zajmuje się ZUS. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek i dokumenty, dzięki który można zyskać nawet 200 złotych miesięcznie. Zdradzamy szczegóły.

Dodatkowe pieniądze do emryturyDodatkowe pieniądze do emryturyŹródło: Adobe Stock
d2lpg7t
d2lpg7t

Wiele osób, szczególnie w mniejszych miejscowościach, chętnie angażuje się w pomoc innym mieszkańcom. Jednym z takich działań jest Ochotnicza Straż Pożarna. Okazuje się, że zasłużeni strażacy (ale nie tylko) mogą liczyć na dodatkowe pieniądze, gdy przejdą na emeryturę.

Dodatkowe pieniądze dla emerytów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznaje dożywotnio świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat w OSP. Co więcej, mogą z niego skorzystać nie tylko strażacy, ale także osoby służące w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym i Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, by móc liczyć na dodatkowe pieniądze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ekspert krytykuje waloryzację i "trzynastki". "Nie pójdziesz na emeryturę w lutym, tracisz 15 proc."

Comiesięczne zwiększenie emerytury przysługuje osobom, które osiągnęły wiek emerytalny. Dodatkowo należy służyć w którejś z wyżej wymienionych organizacji przez odpowiedni czas: panie co najmniej 20 lat, a mężczyźni 25 lat. Warto jednak podkreślić, że nie musi być zachowana ciągłość wysługi w OSP.

d2lpg7t

Nie wystarczy jednak należeć do OSP. Trzeba także czynnie angażować się w jej pracę. W tym przypadku trzeba przynajmniej raz w roku brać udział w akcjach ratowniczych, które muszą potwierdzony specjalnymi dokumentami.

Niestety nie każdy ma szanse na tego typu zaświadczenie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zadbało i o to. W takim przypadku należy mieć oświadczenie potwierdzające konkretną sytuację od trzech świadków. Warto jednak podkreślić, że jedna z osób musiała pełnić funkcję publiczną lub być zatrudniona w urzędzie zajmującym się obsługą organów administracji samorządowej.

Dodatkowe pieniądze do emerytury Adobe Stock
Dodatkowe pieniądze do emeryturyŹródło: Adobe Stock

Dodatek do emerytury z tytułu wysługi lat w OSP

Dodatek do emerytury z tytułu wysługi lat w OSP w 2023 r. wypłacany jest w wysokości 200 zł brutto. Musimy dodać, że kwota ta każdego roku jest waloryzowana. Co więcej, jego przyznawaniem nie zajmuje się ZUS, a Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA. Świadczenie trafia na konta emerytów do 15. dnia każdego miesiąca.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lpg7t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lpg7t