Nie kupują papieru od czterech lat. To stosują w zamian

Nie kupują papieru od czterech lat. To stosują w zamian

Pewna rodzina od czterech lat nie używa papieru toaletowego
Pewna rodzina od czterech lat nie używa papieru toaletowego
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, YouTube | The Fairly Local Family
08.01.2023 16:07, aktualizacja: 08.01.2023 16:59

Coraz więcej osób stara się żyć ekologicznie i dzięki temu m.in. zmniejszyć wydatki. Pewna rodzina, promująca w internecie zrównoważony tryb życia, cztery lata temu postanowiła zrezygnować z używania papieru toaletowego. Jak sobie radzą bez niego?

W ostatnich latach świadomość ekologiczna wielu osób zdecydowanie wzrosła. Coraz więcej ludzi stara się korzystać z nowoczesnych rozwiązań w domach lub po prostu oszczędzać wodę, prąd, rezygnować z plastiku a jednorazowe rzeczy zamieniać na te wielorazowego użytku.

Allenowie to rodzina, która prowadzi w mediach społecznościowych profil "The Fairly Local Family", często dzieląc się tam stosowanymi w swoim życiu ekologicznymi rozwiązaniami. Jakiś czas temu, na prowadzonym przez nich kanale o tej samej nazwie w serwisie YouTube, Amber Allen opowiedziała o tym, że cztery lata temu zaczęli korzystać z wielorazowego papieru toaletowego.

Od czterech lat nie kupują papieru toaletowego

Kobieta wyznała, że po studiach wraz z mężem mieli wiele zobowiązań finansowych, dlatego postanowili zaoszczędzić na zakupach. Stwierdzili, że papier toaletowy jest drogi i zbędny, dlatego postanowili zrezygnować z jego używania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak mówi na nagraniu kobieta - pomysł używania ściereczek zamiast papieru toaletowego pojawił się, gdy korzystała z wielorazowych pieluch dla dziecka, dzięki którym sporo zaoszczędziła. I tak rodzina od czterech lat używa w ubikacji ściereczek, które kobieta robi z flanelowych, dziecięcych kocyków.

Wielorazowe ściereczki zamiast papieru

Amber wyjaśniła, że do produkcji ściereczek można wykorzystać np. stare koszulki, jednak są one zdecydowanie mniej odporne na zniszczenia, dlatego zdecydowała się właśnie na flanelę. Pocięte kocyki lądują w koszyku, który znajduje się w każdej łazience.

Po wykorzystaniu rodzina wrzuca je do stojącego obok toalety, napełnionego wodą wiaderka z przykryciem, co powoduje, że w łazience nie unosi się nieprzyjemny zapach. Czasem - jak mówi kobieta - dodaje do niego ocet lub sodę do prania. Następnie ściereczki są płukane, aby usunąć z nich większe zanieczyszczenia i lądują w pralce. Po wyschnięciu mogą zostać ponownie użyte.

Kobieta wyznała, że dzięki temu, że przestali kupować papier toaletowy, mogli sporo zaoszczędzić. Dodała jednak, że mają w domu klasyczny papier, jednak wyciągają go tylko wtedy, gdy odwiedzają ich goście.

🥳 4 Years of NO TOILET PAPER! How & WHY! (2021) 🚽

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl