Skończył 81 lat. Przykre, co powiedział o braku żony i dzieci

Wojciech Gąssowski
Wojciech Gąssowski
Źródło zdjęć: © AKPA

20.06.2024 10:37, aktual.: 20.06.2024 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojciech Gąssowski to muzyk, którego twórczość do tej pory nuci wielu Polaków. Twórca utworu "Gdzie się podziały tamte prywatki" 20 czerwca świętuje 81. urodziny. Jak się okazuje, w jego życiu jest jedna rzecz, której najbardziej żałuje.

Wojciech Gąssowski to artysta z ponadpięćdziesięcioletnim stażem scenicznym. Przez lata zdobył rzeszę wiernych fanów i współpracował z wieloma zespołami, takimi jak Tajfuny, Czerwono-Czarni, ABC, Chochoły, Polanie, a nawet hardrockowym Testem. Największą popularność przyniosły mu jednak solowe przeboje: "Zielone wzgórza nad Soliną", "Przygoda bez miłości" oraz kultowe "Gdzie się podziały tamte prywatki".

Wojciech Gąssowski żałuje jednej rzeczy

W wywiadzie udzielonym kilka lat temu dla programu "Uwaga!" Wojciech Gąssowski otworzył się na temat swojej młodości, wspominając dawne występy i romanse. Muzyk wyznał, że żałuje, iż nie założył rodziny. W życiu Gąssowskiego było wiele kobiet, m.in. Małgorzata Potocka, a nawet ikona polskiej estrady - Kalina Jędrusik.

- Żałuję, że nie mam rodziny. Że nie mam dzieci. Ale było minęło. Życie jakoś tak się potoczyło, że jeśli człowiek przebywa dużo poza swoim domem, ma zajęcie takie bliżej nieokreślone tzn. te występy, to nie poświęca chyba tyle czasu… Mam kolegów, którzy mają żony i dzieci, i są szczęśliwi. Mnie się jakoś widocznie nie poszczęściło. Ale nie ubolewam nad tym jakoś specjalnie - wyznał Wojciech Gąssowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gąssowski miał romans z "Żelazną Damą TVP"

W przeszłości muzyk miał płomienny romans z Elżbietą Jaworowicz, prowadzącą program "Sprawa dla reportera". Jak powiedział informator portalu msn.com, "jej wielką namiętnością był piosenkach Wojciech Gąssowski". Związek miał trwać co najmniej kilka lat. Para podobno mieszkała razem, jednak nigdy publicznie nie odniosła się do łączącej ich relacji.

"Są głosy mówiące, że para nawet ze sobą mieszkała, jednakże nigdy tego oficjalnie nie potwierdzili" - poinformował kilka lat temu portal msn.com.

W książce "Kalina Jędrusik. Opowieść córki z wyboru" Aleksandra Wierzbicka ujawniła, że Gąssowski zwierzał się Jędrusik z uczucia do Jaworowicz. Co ciekawe, z samą Jędrusik również wcześniej łączył go romans.

"Wojtek Gąssowski był zawsze. Staś go lubił, mieli wspólne sportowe pasje. Jest zdjęcie Stasia z Witoldem Lutosławskim, piłkarzem Włodzimierzem Lubańskim i właśnie Wojciechem Gąssowskim, który bywał u nich w domu przed romansem z Kaliną, w trakcie i po jego zakończeniu. Przyprowadzał swoje kolejne partnerki: Elżbietę Jaworowicz, którą Kalina nazywała Panią Redaktor, i Małgorzatę Potocką. Nawet u Kaliny mieszkał" - czytamy.

Twórca utworu "Gdzie się podziały tamte prywatki" do dziś jest bez żony. Z kolei Elżbieta Jaworowicz aż trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Jej pierwszym mężem był biznesmen, którego tożsamość nie jest znana opinii publicznej. Drugim małżonkiem był kierowca rajdowy Lech Jaworowicz. Od prawie 14 lat dziennikarka jest żoną Eugeniusza Mleczaka, pułkownika i byłego wojskowego.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (121)
Zobacz także