GwiazdyNie żyje Ari Behn – były mąż księżniczki Norwegii Marty Ludwiki

Nie żyje Ari Behn – były mąż księżniczki Norwegii Marty Ludwiki

Nie żyje Ari Behn – były mąż księżniczki Norwegii Marty Ludwiki
Źródło zdjęć: © Getty Images
Magdalena Kowalska-Kotwica

26.12.2019 09:57, aktual.: 26.12.2019 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ari Behn nie żyje – poinformowała norweska rodzina królewska. Behn był byłym mężem księżniczki Marty Ludwiki, pisarzem i dramaturgiem. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Behn miał 47 lat. Osierocił troje dzieci ze związku z córką króla Norwegii Haralda V, Martą Ludwiką. Para rozwiodła się w 2016 roku.

Norweska rodzina królewska wydała oświadczenie, w którym odniosła się do śmierci pisarza. "Z wielkim smutkiem odebraliśmy wiadomość o śmierci Ariego Behna. Ari był ważną osobą w naszej rodzinie przez wiele lat i mamy ciepłe, miłe wspomnienia o nim" – powiedział król Harald V w wieczornym wystąpieniu 25 grudnia. "Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mieliśmy szczęście go poznać" – dodał.

Nieoficjalnie mówi się, że Ari Behn popełnił samobójstwo.

Obraz
© Getty Images

Ari Behn – związek z Martą Ludwiką

Marta Ludwika studiowała na Uniwersytecie w Oslo, jest fizjoterapeutką. Za Ariego Behna wyszła 24 maja 2002 roku. Para doczekała się trzech córek. Najstarsza jest Maud Angelica, środkowa to Leah Isadora, najmłodsza – Emma Tallulah. Para rozwiodła się w 2016 roku.

"Czujemy się winni, ponieważ nie jesteśmy już w stanie wspólnie tworzyć bezpiecznej przystani dla naszych dzieci, które na to zasługują. Ale mamy nadzieję i wierzymy, że uda nam się utrzymać przyjaźń" – napisała wówczas księżniczka w swoim oświadczeniu.

Obraz
© Getty Images

Marta Ludwika w maju 2019 roku związała się z Durekiem Verrettem – Amerykaninem, przyjacielem hollywoodzkich gwiazd, a także szamanem, czym zszokowała norweską opinię publiczną. Durek Verrett twierdzi, że nawiązuje kontakt ze zmarłymi i leczy raka. Utrzymuje też, że z Martą byli już parą w poprzednich wcieleniach, gdy był królem.

Ari Behn – ofiara Kevina Spacey'ego?

Ari Behn by pisarzem i dramaturgiem. W 1999 roku zadebiutował zbiorem opowiadań "Trist som faen". Jego książki były tłumaczone na języki: duński, niemiecki, węgierski, islandzki i francuski. Jego debiutem dramaturgicznym była sztuka "Treningstimen", wystawiana w Teatrze Rogaland w Stavanger.

Obraz
© Getty Images

O Arim zrobiło się głośno po tym, jak oskarżył Kevina Spacey'ego o molestowanie, dołączając tym samym do sporego grona osób zarzucjących aktorowi podobne czyny. Do molestowania miało dojść podczas ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla. Uroczystość prowadził właśnie Kevin Spacey. Według relacji Behna, aktor miał mu zaproponować wspólne wyjście na papierosa i tam złapać go za krocze.

Oskarżenia Behna padły niedługo po głośnym wyznaniu Anthony'ego Rappa, który oskarżył Spacey'ego o to, że próbował przemocą skłonić go do czynności seksualnych w 1986 roku. Rapp miał wtedy zaledwie 14 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (88)
Zobacz także