Blisko ludziNie żyje najstarszy pies na świecie. Niesamowity wiek

Nie żyje najstarszy pies na świecie. Niesamowity wiek

Pebbles była najstarszym psem na świecie. Zmarła z przyczyn naturalnych w wieku 22 lat, na pięć miesięcy przez 23. urodzinami. "Była życiową partnerką - to był zaszczyt mieć ją jako zwierzaka. Będziemy za nią bardzo tęsknić" - napisali w mediach społecznościowych właściciele, Julie i Bobby Gregory.

Pebbles była najstarszym psem na świecie
Pebbles była najstarszym psem na świecie
Źródło zdjęć: © Instagram | pebbles_since_2000

07.10.2022 | aktual.: 07.10.2022 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Śmierć ukochanego zwierzęcia to jeden z najgorszych momentów w życiu. Taki spotkał teraz niestety Julie i Bobby'ego Gregory, właścicieli 22-letniej Pebbles, którą uznano za najstarszego psa na świecie. Suczka rasy toy fox terrier zmarła z przyczyn naturalnych.

Nie żyje najstarszy pies na świecie

"Była życiową partnerką - to był zaszczyt mieć ją jako zwierzaka. Będziemy za nią bardzo tęsknić" - napisali w mediach społecznościowych właściciele Pebbles, Julie oraz Bobby.

W wieku 22 lat i 50 dni Pebbles została oficjalnie uznana za najstarszego żyjącego psa na świecie i wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Suczka miała wierne grono fanów na swoim profilu na Instagramie, założonym przez małżeństwo Gregory. Obserwowało ją ponad 7 tys. osób, którzy regularnie "lajkowali" i komentowali jej kolejne, urocze zdjęcia.

W oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych ujawniono, że Pebbles urodziła się 28 marca 2000 roku na nowojorskiej Long Island. W 2007 roku zamieszkała z rodziną w Karolinie Południowej. Suczka doczekała się aż 32 szczeniaków. Ojcem wszystkich był "jej życiowy partner" toy fox terrier Rocky, który odszedł w wieku 16 lat.

Suczka Pebbles miała 22 lata

Jak brzmi sekret długowieczności Pebbles? Julie i Bobby Gregory odpowiedzieli na jeden z komentarzy, w którym napisali, że wszystko jest efektem "ogromnej miłości i uwagi". Specjaliści uważają jednak, że znaczenie miała w tym przypadku przede wszystkim zbilansowana dieta. Od 2012 roku suczka była na przepisanej przez weterynarza tzw. diecie kociej, która polega na dostarczaniu do organizmu zwierzęcia dużej ilości białka.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Komentarze (59)