Niemal wszyscy robimy to na cmentarzu. To ogromne faux pas

Wszystkich Świętych 2022 zbliża się wielkimi krokami
Wszystkich Świętych 2022 zbliża się wielkimi krokami

23.10.2022 15:34, aktual.: 23.10.2022 16:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Savoir vivre na cmentarzu jest niezwykle istotny. Niewłaściwe zachowanie podczas Wszystkich Świętych może sprawić, że urazimy naszych bliskich, z którymi spotykamy się przy grobach zmarłych krewnych. Czego nie wypada robić? Oto krótki poradnik, jak nie popełnić faux pas na cmentarzu.

Wszystkich Świętych 2022 już niebawem. Tradycyjnie Polacy podczas tego święta odwiedzają cmentarze i składają kwiaty oraz znicze na grobach swoich bliskich zmarłych. Niestety wielu z nas popełnia poważne gafy, jeśli chodzi o zachowanie na cmentarzu. Kilka rzeczy robimy szczególnie często.

Zasady zachowywania się na cmentarzu. Oto czego lepiej unikać

Cmentarze często mają swoje regulaminy. Niewiele osób o nich wie, tymczasem to przede wszystkim dzięki nim możemy uniknąć nieodpowiedniego zachowania. Zanim odwiedzimy nekropolię warto więc zapoznać się z jej zasadami.

Zabieranie psów na cmentarz to zdecydowanie kiepski pomysł. Przychodzenie z psem, nawet na smyczy, nie jest dobrze widziane i może być kłopotliwe dla innych osób odwiedzających nekropolię. Co więcej nasz pupil może pozostawić po sobie nieprzyjemną niespodziankę, jeśli załatwi swoje potrzeby fizjologiczne.

Palenie na cmentarzu również nie powinno mieć miejsca. Mimo że jesteśmy na zewnątrz, więc teoretycznie mamy do tego prawo, zdecydowanie lepiej, jeśli wstrzymamy się przed wyciąganiem papierosów tradycyjnych, jak i elektronicznych. Lepiej uznać cmentarz za szczególne miejsce.

Ten błąd popełniamy na cmentarzu szczególnie często. To poważne faux pas

Rower na cmentarzu nie jest zabroniony, jednak o wiele lepiej będzie zostawić go i poruszać się pieszo. Unikniemy wtedy potrącania innych ludzi. Trzymajmy się też prawej strony podczas poruszania się alejkami.

Odwiedzanie grobów we Wszystkich Świętych jest dla wielu osób momentem zadumy i przeżywania żalu. Powstrzymajmy się więc od jedzenia przekąsek, które często sprzedawane są przed wejściem na cmentarz. Lepiej zrezygnować też z głośnych rozmów i śmiechu, nawet jeśli spotykamy się z dawno niewidzianymi krewnymi czy znajomymi. Nie korzystajmy również z telefonu i najlepiej wyciszmy dźwięk. Uszanujmy poważny nastrój miejsca, w którym jesteśmy.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (693)