Niewielu wie, kim jest mąż Jaworowicz. Ma na koncie skandal

Niewielu wie, kim jest mąż Jaworowicz. Ma na koncie skandal

Kim jest mąż Elżbiety Jaworowicz?
Kim jest mąż Elżbiety Jaworowicz?
Źródło zdjęć: © AKPA | Engelbrecht
11.01.2024 21:02, aktualizacja: 11.01.2024 21:45

Od kiedy nowy rząd wprowadził pierwsze zmiany w TVP, fani programu "Sprawa dla reportera" dumają nad losem Elżbiety Jaworowicz. Jej telewizyjna przyszłość to nie jedyna rzecz, która budzi zainteresowanie. Nie każdy z telewidzów wie, że mężem dziennikarki jest Eugeniusz Mleczak. Mężczyzna od lat związany jest z wojskiem.

Elżbieta Jaworowicz z telewizją publiczną z niewielkimi przerwami jest związana od ponad 40 lat. Przez blisko cztery dekady na antenie TVP emitowany był program "Sprawa dla reportera", który ostatnio budził spore zainteresowanie mediów. Do niedawna nie było pewne czy dziennikarka wciąż będzie sprawować funkcję prowadzącej.

Obecnie wiadomo, że "Sprawa dla reportera" zostanie na antenie TVP, jednak jej formuła ma ulec przekształceniu. Gwiazdy muzyki tanecznej, które zastąpiły ekspertów wypowiadających się na tematy osób pokrzywdzonych, mają zniknąć z programu. Również Elżbieta Jaworowicz ma wciąż współpracować z telewizją. W stresujących momentach dziennikarka z pewnością mogła liczyć na wsparcie męża.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kim jest mąż Elżbiety Jaworowicz?

Dziennikarka niewiele mówi o swoim życiu prywatnym i niezbyt często wypowiada się na temat swojego ukochanego. Z Eugeniuszem Mleczkiem jest w związku od 28 lat, jednak para postanowiła wziąć ślub dopiero po dekadzie bycia razem.

Eugeniusz Mleczak ma stopień pułkownika, był działaczem Ministerstwa Obrony Narodowej, a w urzędzie administracji rządowej pełnił funkcję rzecznika resortu oraz Dyrektora Biura Prasowego i Informacji. Stanowisko to utracił w 2003 roku po międzynarodowym skandalu. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez tygodnik "Wprost’, Mleczak podał się do dymisji po " "komunikacie na temat znalezionych przez polskich żołnierzy w Iraku czterech francusko-niemieckich rakiet przeciwlotniczych Roland. Komunikat wywołał międzynarodowy skandal i ostrą reakcję strony francuskiej. Oświadczono w nim, że rakiety mają datę produkcji - 2003 rok. Francja zaprotestowała, twierdząc, że od kilku lat rakiety te nie są produkowane, a symbol 2003 został błędnie odczytany jako rok produkcji".

Skandal nie oznaczał, że kariera pułkownika całkowicie została przekreślona. W grudniu 2003 roku został on zatrudniony w Kancelarii Prezydenta. Jak podawał serwis RMF24, "odpowiadał za działalność organizacji społeczno-obronnych takich jak Liga Obrony Kraju czy aerokluby".

Elżbieta Jaworowicz z mężem Eugeniuszem Mleczakiem
Elżbieta Jaworowicz z mężem Eugeniuszem Mleczakiem © AKPA | AKPA

Są razem od 28 lat

Jaworowicz poznała swojego trzeciego męża w 1995 roku podczas uroczystości wręczenia nagród Benemerenti Ordynariatu Polowego, a między dziennikarką a wojskowym szybko zaiskrzyło. Początkowo para odwlekała ślub, być może ze względu na wcześniejsze doświadczenia Jaworowicz. Prowadząca program "Sprawa dla reportera" po dziesięciu latach nieformalnego związku postanowiła stanąć jednak na ślubnym kobiercu. 

Wcześniej Elżbieta Jaworowicz była żoną tajemniczego biznesmena, który nie został przedstawiony prasie. Po rozstaniu prezenterka poznała kierowcę rajdowego, Lecha Jaworowicza. Pojawiały się także plotki o rzekomej relacji z piosenkarzem Wojciechem Gąssowskim.

Dziennikarka raczej nie zdradza informacji na temat swojego życia uczuciowego, jednak zdarza się, że w wywiadach wspomni o obecnym mężu.

- Mam bliską osobę, którą kocham, która jest przyjacielem. Jest cudowny – mocny i wrażliwy - powiedziała w magazynie "Show".
Elżbieta Jaworowicz i Eugeniusz Mleczak
Elżbieta Jaworowicz i Eugeniusz Mleczak© AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta