Trwa ładowanie...

Nocne SMS-y od Biedronki. Jak zablokować niepożądane wiadomości?

Walka o klienta pomiędzy największymi sieciami w Polsce trwa w najlepsze. Biedronka przeszła niedawno na wyższy poziom, prześladując nocnymi SMS-ami uczestników swojego programu lojalnościowego. Jak je wyłączyć?

Jak wyłączyć SMS-y z Biedronki?Jak wyłączyć SMS-y z Biedronki?Źródło: Adobe Stock
d1vedfp
d1vedfp

Agresywny marketing Biedronki stał się materiałem internetowych żartów i prześmiewczych memów. Internauci jeszcze niedawno żartowali z tego, czy zostali uznani za "lepszych" klientów, ponieważ otrzymali informację o promocji na Kinder Niespodzianki, czy "gorszych" – z promocją na papier toaletowy. Jednak kolejny SMS pociągnął za sobą falę irytacji. Biedronka kłóci się o ceny już nie tylko z Lidlem, ale również "Faktem", zarzucając redakcji rozpowszechnianie błędnych informacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy

Wojna portugalsko-niemiecka na gruncie polskim. Jak ją powstrzymać?

Informacyjne SMS-y, o które nikt nie prosił, budzą coraz żywszy sprzeciw. Klienci zbiorowo uznali, że przepychanki Biedronki i Lidla niewiele ich obchodzą, a już na pewno nie na tyle, żeby czytać o tym w niedzielę po godzinie 22 – właśnie o tej porze przychodzi biedronkowy spam. Czy niechciane wiadomości da się zablokować? Owszem, istnieje pewien sposób, który jednak wymaga podjęcia drastycznych kroków. Sieć Biedronki zabezpieczyła się przed tym, wprowadzając odpowiedni regulamin.

Czy SMS-y od Biedronki da się zablokować? Jest tylko jedno rozwiązanie

Program lojalnościowy Biedronki przynosi wymierne korzyści, dlatego Polacy chętnie do niego przystępowali, rejestrując plastikową kartę lub ściągając aplikację Biedronki. Nie każdy z użytkowników zdawał sobie sprawę, na co się zgadza, akceptując tzw. obowiązkowe pola z gwiazdką, czyli regulamin oraz zgody marketingowe. Jest tam wyraźnie napisane, że akceptacja regulaminu oznacza zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (e-mail, SMS/MMS oraz wiele innych).

d1vedfp

W związku z tym SMS-ów od Biedronki nie da się tak po prostu dodać do listy spamu z poziomu telefonu. Aby zerwać niepożądany kontakt, musimy wycofać się z programu lojalnościowego. Możemy to zrobić z poziomu aplikacji Moja Biedronka. Klikamy "Więcej", a następnie "Zarządzanie kontem". Wybieramy opcję "Usuń konto" i potwierdzamy. Jeśli korzystamy z plastikowej karty, musimy zalogować się na stronie: moja.biedronka.pl, przejść do profilu i sekcji: "Zarządzaj kontem". Wybieramy tam opcję "Zrezygnuj z karty Moja Biedronka" i również potwierdzamy.

Rezygnując z SMS-ów, rezygnujemy z promocji. Czy jest inny sposób?

Niestety, jeśli chcemy raz na zawsze uwolnić się od nocnych SMS-ów od Biedronki, musimy zrezygnować z oferty promocyjnej. Zapewne niedługo zdecyduje się na to wielu użytkowników, ponieważ liczne aplikacje, które miały nam ułatwiać życie, służą tylko wyciąganiu danych i nieustannemu spamowaniu. Klienci, którym zależy na niskich cenach, dzielą się na forach kolejnym patentem na obejście szkodliwego regulaminu. Radzą podać Biedronce nieużywany numer, np. kupując w tym celu nowy starter dowolnej sieci.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vedfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vedfp