Nutella Mini Tour de Pologne - trwają zapisy do wyścigu

Nutella Mini Tour de Pologne - trwają zapisy do wyścigu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.06.2016 14:51, aktual.: 18.05.2017 11:51

O Tour de Pologne słyszeli wszyscy. W końcu jest to największa kolarska impreza w naszym kraju. Jednak mało kto wie, że od 2008 r. temu słynnemu wydarzeniu towarzyszy „mniejsze”, przeznaczone dla dzieci i młodzieży, pragnących spróbować swoich sił na rowerach. Mowa o Nutella Mini Tour de Pologne.

Każdego roku wyścig pod patronatem Nutelli odbywa się w tym samym czasie, co Tour de Pologne (w tym roku od 12 do 18 lipca). Młodzi zawodnicy nie tylko dzielą z profesjonalnymi kolarzami część trasy, ale również mają szansę stanąć na tym samym podium. Gra jest więc warta świeczki.
Kto może brać udział?

Warto wiedzieć, że w Nutella Mini Tour de Pologne można brać udział w trzech kategoriach z podziałem na płeć. Pierwsza przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8-10 lat, druga dla dzieci w wieku 11-12 lat, zaś trzecia dla młodzieży 13-14 lat. Dwie pierwsze kategorie są otwarte i mogą w nich wziąć udział wszyscy – wystarczy, że do 8 lipca rodzic lub opiekun zgłosi małego uczestnika. Puchar Młodzików, czyli trzecia kategoria, ma formułę zamkniętą – startować w niej mogą zawodnicy z licencją kolarską. Jest to więc dla nich doskonała szansa, by zaprezentować swoje umiejętności zdobyte w klubach kolarskich. Młodsi uczestnicy mogą zaś bezpiecznie się pościgać, co nie wyklucza sportowych, rodzinnych emocji na trasie!

Kto już brał udział?

W wydarzeniu wzięło do tej pory udział ponad 10 000 dzieci, w tym… Michał Kwiatkowski. To właśnie w mini wyścigu Tour de Pologne swoje pierwsze kroki stawiał mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 r., obecnie zawodnik profesjonalnej drużyny Team SKY.

- Od wielu lat biorę udział w różnych wyścigach kolarskich na całym świecie. Nigdzie jednak nie widziałem takiego wydarzenia sportowego dla najmłodszych jak Nutella Mini Tour de Pologne. Myślę, że to świetny sposób, aby zachęcić dzieciaki do aktywności fizycznej oraz przekazać im uniwersalne wartości związane ze sportem, jak fair play czy też współpraca zespołowa - właśnie tak Michał Kwiatkowski podsumował tej jedyną w swoim rodzaju imprezę.

Rodzinne kibicowanie

Nutella Mini Tour de Pologne to nie tylko promocja aktywnych form spędzania czasu wśród najmłodszych, ale także wspaniała rodzinna atmosfera. Wspólne kibicowanie rodziców i przyjaciół młodych uczestników to świetny pomysł na unikalne wrażenia w czasie wakacji w mieście.
Warto podkreślić, że udział w Nutella Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Co więcej, na młodych uczestników czekają wyjątkowe pakiety startowe, na które składa się m.in. bidon, czapeczka oraz profesjonalna koszulka kolarska.
Regulamin, program oraz trasy wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne można znaleźć na www.minitourdepologne.pl. Więcej informacji: www.nutella.com/pl/pl/

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także