Trwa ładowanie...

Obrazy na ścianę w stylu glamour – kolorystyka, tematyka, aranżacje

Obrazy na ścianę w stylu glamour to praktyczny dodatek do eleganckich wnętrz. Wykorzystamy je w pomieszczeniach o żywej lub stonowanej kolorystyce. Jakie obrazy sprawdzą się w aranżacjach glamour?

Obrazy na ścianę w stylu glamour – kolorystyka, tematyka, aranżacjeŹródło: iStock.com
dtjb5ij
dtjb5ij

Obrazy na ścianę w stylu glamour – kolorystyka

Styl glamour stawia na estetykę nawiązującą do barokowych wnętrz. Polega na łączeniu luksusu i elegancji, ale pozwala też na wprowadzanie subtelnych akcentów typowych dla współczesności. Wykorzystując dodatki takie jak obrazy, można wprowadzić nutę ekscentryzmu lub złagodzić charakter pomieszczenia.

Kolorystykę obrazów warto dostosować do charakteru konkretnego wnętrza glamour. Jeżeli pomieszczenie jest jasne i panuje w nim przewaga barw pastelowych, to postawmy właśnie na obrazy i dodatki w delikatnej kolorystyce np. pudrowego różu, liliowego fioletu czy seledynu. Przykładem może być obraz abstrakcyjny, na którym wykorzystano kolory, jakie znajdziemy też na meblach, zasłonach, poduszkach, narzutach czy innych dodatkach.

Dość popularne są czarno-białe obrazy w stylistyce glamour. Przykładowo wybrać można barokowe ornamenty lub fantazyjne wzory, motywy architektoniczne czy rysunki w formie szkiców. Takie obrazy w estetycznej ramie będą pasować do niemal każdego pokoju.

Wnętrze salonu wykorzystującego kolorystykę tworzącą nastrojową aurę iStock.com
Wnętrze salonu wykorzystującego kolorystykę tworzącą nastrojową aurę Źródło: iStock.com, fot: KatarzynaBialasiewicz

Obrazy na ścianę w stylu glamour – tematyka

Jeżeli zastanawiacie się, jakie obrazy pasują do aranżacji glamour, to przekrój tematyczny i stylistyczny jest dość szeroki. Do konkretnego pomieszczenia może pasować obraz abstrakcyjny bądź fantazyjny portret, który będzie wyróżniał się na tle stonowanych elementów wystroju. Można wykorzystać motywy zwierzęce czy roślinne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by elegancję przełamać np. oprawionym zdjęciem współczesnego obiektu architektonicznego.

dtjb5ij

Niektórzy stawiają też na minimalizm, który pomaga zachować neutralność zawieszonych na ścianach obrazów w stosunku do ozdobnych elementów wypełniających pomieszczenie.

Motywy zwierzęca na obrazach glamour mogą pasować do salonu czy sypialni iStock.com
Motywy zwierzęca na obrazach glamour mogą pasować do salonu czy sypialni Źródło: iStock.com

Jakie obrazy w stylu glamour mogą pasować do różnych pomieszczeń? Oto kilka przykładów:

  • obrazy glamour do salonu mogą stanowić most między barokowym wnętrzem a współczesnością – sprawdzą się tu np. abstrakcyjne motywy, zlewające się ze sobą kolory czy znane obiekty architektoniczne;
  • obrazy glamour do kuchni mogą nawiązywać tematycznie do gotowania i przedstawiać przyprawy, desery, kawę czy herbatę, a także przybierać formę schematycznych rysunków lub ornamentów;
  • obrazy glamour do sypialni przedstawiające zwierzęta, wzory kwiatowy lub bajkowe krajobrazy pozwolą na stworzenie uspokajającej i sielankowej aranżacji, która pozwoli wyciszyć się po długim dniu.

Obrazy na ścianę w stylu glamour – aranżacja

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie obrazów czy oprawionych zdjęć we wnętrzach glamour. Dosyć popularne są kolaże skomponowane z kilku obrazów różnej wielkości, które zawiesza się w wybranej konfiguracji – symetrycznej bądź niesymetrycznej.

dtjb5ij

Warto zwrócić uwagę na detale takie jak kolor ramy czy jej zdobienia. Wytwornie będzie się prezentować obraz w złotej ramie, szczególnie gdy w pokoju mamy też inne złote dodatki – poszewki, ramki na zdjęcia, wazony czy elementy mebli.

Obrazy glamour z abstakcyjnymi wzorami sprawdzą się w różnych aranżacjach wnętrz  iStock.com
Obrazy glamour z abstakcyjnymi wzorami sprawdzą się w różnych aranżacjach wnętrz Źródło: iStock.com
dtjb5ij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtjb5ij